StoryEditor

Pellegrini vyzval Matoviča, aby sa neschovával: Vláda oberá celú jednu generáciu o budúcnosť

02.12.2020, 12:25
Autor:
TASRTASRredred
Pellegrini hovorí, že deti zostávajú rukojemníkmi politického sporu.

Predseda strany Hlas a poslanec Peter Pellegrini vyzýva premiéra Igora Matoviča, aby sa prestal schovávať a urobil všetko pre to, aby sa deti od 7. decembra vrátili do škôl. 

"Je nehoráznosť, že deti zostávajú rukojemníkmi politického sporu," hovorí Pellegrini a pýta sa, prečo sa premiér nezúčastnil na včerajšom rokovaní krízového štábu, na ktorom sa otázka návratu detí do škôl riešila.

"Vláda oberá jednu celú generáciu o budúcnosť. Deťom chýbajú sociálne kontakty," povedal Pellegrini na tlačovej konferencii.

Predložia zákon na skrátenie volebného obdobia

Poslanci Hlasu kritizujú, že napriek utorňajšiemu zasadnutiu ústredného krízového štábu sa základné školy pre druhý stupeň a stredné školy stále neotvárajú.

Chcú preto v januári predložiť na riadnu schôdzu ústavný zákon na skrátenie volebného obdobia.

Pellegrini pripomenul, že napriek tomu, že minister školstva Branislav Gröhling (SaS) predložil požadovaný plán na návrat detí do škôl, ten bol zmietnutý zo stola. 

Vyučovanie v Kežmarku

O vyučovanie v malých skupinách po piatich žiakoch sa pokúsi od budúceho týždňa Kežmarok. Avizoval to člen Hlasu a primátor mesta Ján Ferenčák.

Deti na druhom stupni aj stredoškoláci sa budú striedať tak, aby každý žiak mohol byť v škole aspoň raz do týždňa. "Nároky na učiteľov nenarastú, budú učiť naraz päť žiakov prezenčne a 20 online," spresnil Ferenčák.

Upozornil na to, že ak sa naďalej bude trvať na tom, aby sa dali rodičia školákov otestovať, je pravdepodobné, že žiaci sa k prezenčnému vyučovaniu nevrátia ani v januári. "Napríklad v Kežmarku 70 percent rodičov testovanie odmieta," poukázal Ferenčák.

Poslanci chcú tiež počas januárovej parlamentnej schôdze predložiť návrh ústavného zákona, ktorým by sa volebné obdobie skrátilo. "Aspoň otvoríme plodnú debatu a prednesieme kritiku," uzavrel Pellegrini.

01 - Modified: 2022-08-11 16:43:00 - Feat.: - Title: Matovič zostane ministrom aj po uplynutí ultimáta zo strany SaS, rozhodlo OĽANO 02 - Modified: 2022-08-09 15:48:42 - Feat.: - Title: SaS chce Matoviča najprv politicky podrezať, a potom s ním rokovať. Je to schizofrenické, hovorí Šipoš 03 - Modified: 2022-08-08 13:57:40 - Feat.: - Title: Sulík hovorí o náhrade za Matoviča: Štátny tajomník Klimek je zdatný a má vlastnú hlavu 04 - Modified: 2022-08-08 12:34:27 - Feat.: - Title: Pellegrini: Namiesto hier na reformy by mala vláda zlepšovať život dôchodcov 05 - Modified: 2022-08-08 12:30:47 - Feat.: - Title: Profesionálny rozbíjač a zdroj všetkých problémov. Bez Matoviča to bude o sto percent lepšie, hovorí Sulík
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
12. august 2022 03:32