Facebook/Boris Kollár
StoryEditor

V nemocnici končím pre kauzu s Kollárom, tvrdí námestníčka pre ošetrovateľstvo

11.12.2020, 15:43
Autor:
TASRTASR
Rezort vnútra, pod ktorý nemocnica spadá, reagoval, že personálne zmeny sú bežnou súčasťou procesov v súkromnej aj štátnej sfére.

Námestníčka pre ošetrovateľstvo v Univerzitnej nemocnici – Nemocnici svätého Michala v Bratislave Mária Idešicová po kauze, týkajúcej sa konfliktu predsedu Borisa Kollára, končí vo svojej funkcii.

Tvrdí, že problémy s jej prácou sa objavili až po hospitalizácii šéfa parlamentu. Idešicová odpracovala v nemocnici 35 rokov, ako námestníčka pôsobila od roku 2002.

Rezort vnútra, pod ktorý nemocnica spadá, reagoval, že personálne zmeny sú bežnou súčasťou procesov v súkromnej aj štátnej sfére.

Vyslovenie nedôvery

Podľa jej názoru si za objektívne a spravodlivé konanie vyslúžila vyslovenie nedôvery generálnym riaditeľom nemocnice Branislavom Delejom, na základe čoho sa rozhodla ukončiť pracovný pomer.

„Osobne nemám záujem pracovať v prostredí, v ktorom nemôžem svoju činnosť vykonávať v zmysle zákona, podľa najlepšieho vedomia a svedomia, ale iba na základe pokynov konkrétnych osôb, ktoré v niektorých prípadoch boli navyše v rozpore so zákonom a podľa mňa nesledovali záujem pacientov,“ napísala v stanovisku pre médiá.

Ozrejmila, že problémy s výkonom jej práce sa objavili až po pobyte šéfa parlamentu v nemocnici.

Postavila sa na stranu sestier

Ako námestníčka sa postavila na stranu sestier, ktoré poskytovali Kollárovi počas celého pobytu v nemocnici kvalitnú starostlivosť.

„Z môjho profesionálneho hľadiska neporušili žiadnu povinnosť, svoju prácu vykonávajú empaticky a na profesionálnej odbornej úrovni, kde doposiaľ neboli na ich prácu podané žiadne sťažnosti, ale práve naopak z viacerých strán dostávali samé pochvaly,“ skonštatovala.

Poukázala na to, že pokiaľ v jednom prípade jedna zo sestier v emočne vypätej situácii odpovedala pacientovi rovnako zvýšeným hlasom a spôsobom, ktorý používal on, čo môže byť pochopiteľné z ľudského hľadiska, ale nemôže byť akceptované z profesionálneho hodnotenia, reagovala napomenutím sestry, ktorá podľa jej slov aj takéto vypäté situácie musí zvládať vo vyššom štandarde, než je bežné pri výkone iných profesií.

Bežná súčasť procesov, tvrdí rezort

Rezort vnútra, pod ktorý nemocnica spadá, v reakcii uviedol, že personálne zmeny sú bežnou súčasťou procesov nielen v súkromnej sfére, ale aj v štátnej správe.

„Netreba za každou pracovnou zmenou hľadať senzácie, je to výsledok manažérskych procesov nového vedenia,“ doplnil s tým, že hoci sa vízie vedenia a dotknutej zamestnankyne na chod nemocnice a starostlivosť o pacientov v mnohých oblastiach rozchádzajú, vedenie Idešicovej ďakuje za dlhoročnú spoluprácu.

Dodal, že vedenie nemocnice rozumie ľudskému rozmeru celej situácie, pozícia námestníčky pre ošetrovateľstvo však nie je nárokovateľná ani doživotná.

01 - Modified: 2023-09-26 14:15:14 - Feat.: - Title: Odsúdený právnik Zoroslav Kollár natočil video pre Borisa Kollára. Zneužil si SIS, obviňuje ho 02 - Modified: 2023-09-24 11:31:07 - Feat.: - Title: Kollár sa s Ficom zhodol v otázke posilnenia ochrany hraníc. Pohľad na vojnu na Ukrajine majú však rozdielny 03 - Modified: 2023-09-20 22:12:50 - Feat.: - Title: Našu ekonomiku treba rozhýbať, Kollár však na sociálne istoty siahať nechce. Matovič by zdanil banky 04 - Modified: 2023-09-20 08:16:59 - Feat.: - Title: Kollár vyzval na zabezpečenie ochrany hraničných priechodov s Maďarskom 05 - Modified: 2023-09-16 11:14:18 - Feat.: - Title: Sobotné dialógy
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
01. október 2023 07:45