TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Nicholsonová vyzvala Kollára, aby okamžite podal demisiu. Nazvala ho papalášom

11.12.2020, 18:22
Autor:
TASRTASR
Lucia Ďuriš Nicholsonová adresovala Borisovi Kollárovi výzvu v súvislosti s informáciami o odchodoch zamestnankýň z Nemocnice sv. Michala v Bratislave.

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová vyzvala na sociálnej sieti predsedu parlamentu Borisa Kollára, aby okamžite odstúpil z funkcie.

Urobila tak v súvislosti s informáciami o odchodoch zamestnankýň z Nemocnice sv. Michala v Bratislave po jeho hospitalizácii.

"Keby som bola na mieste papaláša Borisa Kollára, ktorý nechal vyhodiť zamestnankyne nemocnice, ktoré sa 'nedostatočne úctivo' správali k jeho dámskym nočným návštevám a pozriem si príbeh matky, ktorú 73 dní nepustili k maličkej dcére, podala by som okamžite demisiu," skonštatovala s tým, že to by mal Kollár okamžite urobiť.

V nemocnici končí

Námestníčka pre ošetrovateľstvo v Univerzitnej nemocnici – Nemocnici svätého Michala v Bratislave Mária Idešicová po kauze, týkajúcej sa konfliktu predsedu Národnej rady, končí vo svojej funkcii.

Tvrdí, že problémy s jej prácou sa objavili až po hospitalizácii šéfa parlamentu. Idešicová odpracovala v nemocnici 35 rokov, ako námestníčka pôsobila od roku 2002.

Kollár obvinenia odmieta

Rezort vnútra, pod ktorý nemocnica spadá, reagoval, že personálne zmeny sú bežnou súčasťou procesov v súkromnej aj štátnej sfére.

Kollár odmieta, že by odchody z nemocnice súviseli s jeho hospitalizáciou.

29. máj 2022 14:20