TASR/Jakub Kotian
StoryEditor

Kvôli Kollárovi žiadne zdravotné sestry o prácu neprišli, ubezpečil Mikulec

13.12.2020, 12:33
Autor:
TASRTASR
Odvolaná bola námestníčka pre ošetrovateľstvo pre dôvody z minulosti.

Žiadna zdravotná sestra ani iný zdravotnícky personál neboli z funkcie prepustení a ani im neboli odobraté koncoročné odmeny v súvislosti s hospitalizáciou predsedu Národnej rady Borisa Kollára (Sme rodina).

Ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) o tom na sobotnom stretnutí ubezpečil generálny riaditeľ Nemocnice sv. Michala Branislav Delej, informovala hovorkyňa rezortu vnútra Barbara Túrosová.

​Výhrady voči spôsobu práce a niektorým rozhodnutiam námestníčky pre ošetrovateľstvo Márie Idešicovej mali byť podľa rezortu v minulosti komunikované osobným rozhovorom aj oficiálnym zápisom na porade vedenia.

Odvolanie námestníčky 

"Námestníčka pre ošetrovateľstvo je súčasťou vedenia nemocnice a je tou osobou, ktorá má prezentovať a vysvetľovať ciele a zámery vedenia nemocnice zamestnancom – v tomto prípade zdravotným sestrám. Rozhodnutia by mala prezentovať tak, aby boli zrozumiteľné a pochopiteľné pre zdravotné sestry. Ak však opakovane spochybňuje autoritu nadriadeného smerom k zamestnancom a nie je mediátorom, ktorý dokáže vysvetliť, zdôvodniť a byť oporou obom stranám, je to z dlhodobého hľadiska neudržateľné," komentoval šéf bratislavskej nemocnice.

Doplnil, že nikdy nespochybňoval odborné znalosti a dlhoročné skúsenosti Idešicovej, preto sa rozhodol situáciu riešiť jej odvolaním, ale nie výpoveďou. Tvrdí, že jej ponúkli viaceré pracovné pozície, o čom mala v písomnom stanovisku informovať aj vedúcu personálneho a mzdového oddelenia.

Rozhodla sa odísť 

Delej tvrdí, že v stanovisku je zároveň uvedené, že námestníčka pre ošetrovateľstvo sa sama rozhodla neprijať žiadnu z uvedených pozícií a požiadala o ukončenie pracovného pomeru dohodou. "Tá bola následne uzatvorená na jej žiadosť a za korektných podmienok," dodal.

Idešicová počas týždňa informovala, že po kauze týkajúcej sa konfliktu Kollára, končí vo svojej funkcii. Tvrdí, že problémy s jej prácou sa objavili až po hospitalizácii šéfa parlamentu. V nemocnici odpracovala 35 rokov, ako námestníčka pôsobila od roku 2002.

01 - Modified: 2022-11-30 14:39:10 - Feat.: - Title: Mikulec: Nie som prilepený k stoličke ministra, som pripravený na každú možnosť 02 - Modified: 2022-11-25 13:55:04 - Feat.: - Title: Mikulca mrzí zneužívanie Lučanského smrti, Kolíková ocenila záver vyšetrovania 03 - Modified: 2022-11-24 10:04:19 - Feat.: - Title: Mikulec: Budeme žiadať Brusel o financie a usmernenie, ako vracať migrantov do tretích krajín 04 - Modified: 2022-11-21 14:43:22 - Feat.: - Title: Minister zdravotníctva pripravuje plán B, ak sa s lekármi nedohodnú 05 - Modified: 2022-11-20 11:31:14 - Feat.: - Title: Ďalšia vládna kríza na obzore? Kollár hovorí, že ak tisíce lekárov dajú výpovede, Sme rodina odíde, Sulík ho vysmial
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
30. november 2022 19:29