Šéf Smeru Robert FicoTASR/J. Kotian
StoryEditor

Fico si vie predstaviť rokovať s Pellegrinim. Prezradil, koľko percent by chcel so Smerom dosiahnuť vo voľbách

10.01.2021, 13:19
Autor:
TASRTASR
Šéf Smeru si myslí, že po najbližších parlamentných voľbách sa zmení politická mapa.

Predseda strany Smeru Robert Fico by pri zostavovaní vlády po prípadných predčasných voľbách vedel rokovať aj s odídencami zo Smeru-SD okolo Petra Pellegriniho.

Fico o prípadnej spolupráci s Hlasom

Uviedol to v rozhovore pre TASR s podmienkou, že to Hlas musí myslieť vážne so sociálno-demokratickou politikou. Ich odchod zo Smeru označil za zradu, rokovania a spoluprácu si však predstaviť vie.

Myslí si, že po najbližších parlamentných voľbách sa zmení politická mapa. Prirodzeným politickým parterom sú podľa neho vždy ľudia hlásiaci sa k podobným hodnotám.

​"Viem si predstaviť spoluprácu s ľuďmi, ktorí reálne budú robiť sociálno-demokratickú politiku. To, že odišli, mám právo komentovať, pretože odišli zo strany, ktorú som zakladal. Ak budú robiť normálnu sociálno-demokratickú politiku, zatiaľ to nevidím, sú to ľudia, o spoluprácu s ktorými máme záujem a budeme mať záujem," skonštatoval.

Predpokladá veľké politické posuny

Predpokladá veľké politické posuny v budúcnosti aj v rámci vládnej koalície. Poukázal napríklad na kresťanov v OĽANO a možnosti vytvárania nových strán. "Možností je veľa. Ale povedali by ste, že zostavím vládu s Dankom a Bugárom? A zostavil som. Bol to zázrak, ale dokázal som to," poznamenal.

Na otázku, či vylučuje rokovania so súčasnou koalíciou, odpovedal, že sa nechce stavať do role víťaza volieb. "Viem, kde je realita. Hovorím, že mojím cieľom je dostať stranu na 15 percent, byť výraznou súčasťou politického života a potom uvidíme, kto prehrá voľby, kto vyhrá, kto bude rozhadzovať karty. Neviem. Smer-SD môže pokojne skončiť opäť v opozícii. Nemôžem to vylúčiť," uviedol.

Za svoju úlohu v politickom boji označil nájdenie nového lídra strany. Neodpovedal na otázku, či bude volebným lídrom on, ak by sa voľby konali v budúcom roku.

Deklaroval, že sa nedrží pozície a vie si predstaviť odovzdanie vedenia strany. Pripomenul, že to bol pripravený urobiť začiatkom minulého roka, no Pellegrini stranu zradil.

01 - Modified: 2023-03-30 10:42:19 - Feat.: - Title: Smer považuje opätovný návrh o 500 eurách za účelové obchádzanie zákona 02 - Modified: 2023-03-26 13:42:01 - Feat.: - Title: Skorší termín volieb by schvaľovanie zákonov neovplyvnil, tvrdí Šipoš 03 - Modified: 2023-03-26 11:56:54 - Feat.: - Title: Smer je preferenčne najsilnejšou stranou na Slovensku, ukázal prieskum Focusu 04 - Modified: 2023-03-24 08:21:58 - Feat.: - Title: Voľby by vo februári a marci vyhral Smer-SD, nasleduje Hlas-SD a Progresívne Slovensko 05 - Modified: 2023-03-23 14:36:36 - Feat.: - Title: Fínski nacionalisti pred voľbami sľubujú, že v prípade víťazstva obmedzia imigráciu
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
30. marec 2023 17:20