Monika JankovskáTASR/J. Krošlák
StoryEditor

Jankovskej obhajca si chce osobne vypočuť okolnosti nedeľného incidentu

01.02.2021, 13:01
Autor:
TASRTASR
Obhajca Peter Erdös sa bude s Monikou Jankovskou rozprávať a ak mu dá súhlas, bude informovať, čo sa vlastne stalo.

Obhajca väzobne stíhanej Moniky Jankovskej Peter Erdös nemá podrobné informácie o incidente, ktorý sa stal v nedeľu. V pondelok popoludní navštívil svoju klientku v Nemocnici pre obvinených a odsúdených v Trenčíne.

​"V pondelok ráno som bol Ústavom na výkon väzby v Banskej Bystrici informovaný, že moju klientku v nedeľu hospitalizovali a v pondelok ju previezli do Nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne. Prišiel som hneď, ako sa dalo, aby som zistil okolnosti aj tých medializovaných informácií," povedal pred vstupom do väzenskej nemocnice v Trenčíne Erdös.

Ako dodal, potrebuje sa s klientkou porozprávať a ak mu dá súhlas, bude informovať, čo sa vlastne stalo.

V nedeľu krátko predpoludním príslušníci z ústavu Banská Bystrica pri komunikácii s obvinenou spozorovali, že nereaguje obvyklým spôsobom. Hovorca Ministerstva spravodlivosti Peter Bubla doplnil, že obvinená bola na základe odporučenia ústavného lekára vyšetrená vo Fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici.

Ako informovala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, rezort z preventívneho dôvodu eviduje incident Moniky J. ako pokus o samovraždu.

"Z informácií, ktoré máme na základe vyjadrenia obvinenej, vyplýva, že nemala žiadny úmysel, ktorý by súvisel so suicidálnym plánom. S ohľadom na to, že bola požitá väčšia dávka liekov ako tá, ktorá bola nariadená lekárom, sa javí, že mohla mať iný zámer ako ten, že chcela mať pokojnejší spánok," dodala Kolíková.

​V tejto súvislosti zriadila komisiu na preskúmanie postupov Zboru väzenskej a justičnej stráže.

Ministerka má informácie, že Jankovskej bola poskytovaná dávka liekov v týždňových intervaloch. "Neplatí pravidlo, že by sa poskytovali lieky na dennej báze a boli požité pred príslušníkom zboru," spresnila s tým, že sa rozhodla prehodnotiť štandardy podávania liekov väzobne stíhaným a väzneným osobám.

Kolíková dodala, že lieky, ktoré boli Monike Jankovskej takto poskytované, by nemali ani pri nadmernom požití spôsobiť vážne ohrozenie zdravia. Jankovská je podľa ministerky momentálne hospitalizovaná v Nemocnici pre obvinených a odsúdených v Trenčíne.

01 - Modified: 2023-09-21 13:25:59 - Feat.: - Title: Vojak podozrivý z terorizmu pred britským súdom poprel útek z väzenia 02 - Modified: 2023-09-19 09:30:00 - Feat.: - Title: Rusi idú sami proti sebe. Tehotnú vojačku odsúdili na šesťročné väzenie, lebo nenastúpila do služby 03 - Modified: 2023-09-16 11:56:57 - Feat.: - Title: Prípad nezvestnej študentky: Obvineného záchranára vzali do väzby 04 - Modified: 2023-09-14 08:17:24 - Feat.: - Title: Mjanmarská junta ohrozuje väznenej političke Su Ťij život. Upiera jej zdravotnú starostlivosť 05 - Modified: 2023-09-08 06:54:04 - Feat.: - Title: Herec Danny Masterson, známy zo seriálu Tie roky sedemdesiate, dostal 30 rokov väzenia za znásilnenie
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
30. september 2023 05:07