TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Fico: Pellegrini sa bez Žigu nevie pohnúť

03.02.2021, 18:00
Autor:
TASRTASR
Žiga je podľa Fica najvplyvnejším človekom v novej strane Hlas-SD.

Nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Peter Žiga je najvplyvnejším človekom v novej mimoparlamentnej strane Hlas-SD, bez neho sa líder strany Peter Pellegrini nevie pohnúť.

Na adresu bývalých kolegov to skonštatoval predseda Smeru-SD Robert Fico. Novinárom to uviedol v reakcii na stredajšiu akciu Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) s krycím názvom Drevo, počas ktorej mali zasahovať aj vo firme Žigu.

"Absolútne najvplyvnejším človekom v novej strane Hlas-SD je Peter Žiga, bez neho sa Peter Pellegrini nevie pohnúť. Takže ak niečo máte, obráťte sa na pána Pellegriniho," reagoval Fico pred novinármi.

Doplnil, že treba vnímať posuny na politickej scéne aj v tomto prípade. "Pellegrini je Žigov človek, Žiga nie je Pellegriniho človek," doplnil.

Žigov stranícky kolega poslanec Richard Raši reagoval, že Žiga je v spoločnosti Taper len spoločníkom, ako verejný funkcionár nefiguruje v jej manažmente. Dodal, že Žiga má jeho dôveru. Verí v zákonnosť postupov polície, prokuratúry i súdov.

Viaceré médiá v súvislosti s akciou NAKA v stredu ráno informovali, že ide o zásah v bratislavskom hoteli Aston, kde sídli spoločnosť Taper, ktorá má byť rodinným podnikom bývalého ministra hospodárstva a životného prostredia Petra Žigu.

Ten bol súčasťou kabinetu za stranu Smer-SD, sedel vo Ficovej a neskôr aj Pellegriniho vláde.

01 - Modified: 2025-12-24 08:32:35 - Feat.: - Title: Fico s Rážom navštívili Dopravný podnik Bratislava. Poukázali na prácu počas sviatkov 02 - Modified: 2025-12-23 08:00:00 - Feat.: - Title: Slovensko v premenlivom svete (komentár Roberta Fica pre The Economist) 03 - Modified: 2025-12-22 19:07:02 - Feat.: - Title: PS o Ficových výrokoch k Úradu pre verejné obstarávanie: Nemá žiadne zábrany a správa sa ako autokrat 04 - Modified: 2025-12-22 18:24:45 - Feat.: - Title: Rok Sotákovho boja: Zrkadlo nastavil vláde aj energetikom. Fico mu po masívnych stratách sľúbil zlepšenie 05 - Modified: 2025-12-22 11:30:05 - Feat.: - Title: Fico pripustil zrušenie Úradu pre verejné obstarávanie: Budeme sa tým vážne zaoberať
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
26. december 2025 16:40