TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Sme rodina nepodporila uznesenie vlády. Krajniak hovorí o trojdňovom cirkuse a chaose

05.02.2021, 20:10
Autor:
TASRTASR
Eduard Heger, ktorý viedol piatkové rokovanie vlády, reagoval, že ho prekvapilo a nechápe vyhlásenie Milana Krajniaka.

Ministri z hnutia Sme rodina na piatkovom rokovaní vlády nepodporili záverečné uznesenie, ktoré sa má týkať zmien v opatreniach v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.

Povedal to minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) na piatkovej tlačovej konferencii v Národnej rade s tým, že aktuálny trojdňový chaos nemôže pokračovať a Sme rodina sa na tom odmieta ďalej podieľať.

Na vysvetlenie sa podľa jeho slov treba pýtať tých partnerov, ktorí na rokovaniach boli. Pripomenul, že premiér Igor Matovič (OĽANO) sa rokovaní nezúčastňoval.

"Tento trojdňový cirkus a blázinec, ktorý tu prebieha, nás viedol k tomu, že na dnešnej vláde ministri za Sme rodina nepodporili záverečné uznesenie. Pravdupovediac, keby ste sa ma spýtali na podrobnosti, tak pravdepodobne ani nevieme, čo tam je," podotkol.

Vzbura proti Matovičovi?

Uviedol, že hnutie Sme rodina nechalo rozhodnutie na partnerov, ale malo podmienku, aby ľudia neprichádzali o príjem, ak nebudú môcť ostať pracovať z homeofficu a budú chcieť ísť do práce.

"U nás je známe, že keď niečo sľúbime, tak to dodržíme. V utorok (2. 2.) sa na vláde dospelo k dohode všetkých štyroch partnerov a my sme dohodu rešpektovali tak, ako doteraz," dodal s tým, že nikdy na ďalší deň nezvolávali tlačové konferencie s tým, že by ešte niečo chceli meniť.

Na otázku, či je toto vzbura voči premiérovi Matovičovi odpovedal, že ten sa posledné tri dni rokovaní nezúčastňoval.

Nespokojnosť s procesom

Na to, prečo tu bol taký chaos a blázinec sa preto podľa jeho slov treba pýtať tých, ktorí sa rokovaní zúčastňovali.

"Keď má niekto zodpovednosť za štát, musí byť schopný prijať nejaké rozhodnutie, ktoré si je schopný obhájiť a stáť za ním aj zajtra, a nie zo dňa na deň meniť stanoviská," zdôraznil. Mená konkrétnych partnerov hovoriť nechcel. Vyjadril ale nespokojnosť s týmto procesom.

"Takýto chaos tu nesmie ďalej fungovať. Nemôže si vláda a niektorí jej členovia robiť srandu z ľudí, že sa tri dni menia stanoviská hore dolu," podotkol.

V súvislosti s možným návratom detí do škôl uviedol, že ak k tomu dôjde, pandemické OČR sa budú naďalej preplácať rodičom v tých regiónoch, kde Regionálne úrady verejného zdravotníctva rozhodnú o zatvorení alebo neotvorení škôl vzhľadom na epidemiologickú situáciu.

Heger nechápe

Minister financií Eduard Heger (OĽANO), ktorý viedol piatkové rokovanie vlády, reagoval, že ho prekvapilo a nechápe vyhlásenie Krajniaka.

"V tejto dobe potrebujeme ľuďom vnášať nádej a atmosféru spolupráce. Len s ňou porazíme pandémiou," skonštatoval. Rokovanie vládneho kabinetu podľa neho nebolo ľahké, ale za podstatné považuje schválenie uznesenia.

"Takéto kľúčové veci sa nerodia ľahko. O to radšej som, že sa to podarilo," skonštatoval Heger s tým, že ak by v piatok nerokoval parlament, uznesenie by bolo prijaté v kratšom čase.

01 - Modified: 2022-08-17 10:11:26 - Feat.: - Title: Matovič nemá čo robiť vo vláde, v postupe opozície však musí byť taktika, tvrdí Fico 02 - Modified: 2022-08-17 08:10:49 - Feat.: - Title: Covid na Slovensku: Pribudlo vyše 600 nových prípadov, ochoreniu podľahlo šesť ľudí 03 - Modified: 2022-08-16 15:21:27 - Feat.: - Title: Jill Bidenová mala pozitívny test na koronavírus 04 - Modified: 2022-08-16 13:59:36 - Feat.: - Title: Republika chce odvolávať Matoviča. Nezaradení poslanci plánujú schôdzu zvolať na začiatok septembra 05 - Modified: 2022-08-15 18:32:52 - Feat.: - Title: Naď v HNtelevízii: Odchod Sulíka aj Matoviča? Treba ich o tom presvedčiť
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
17. august 2022 15:12