Juraj DrobaTASR/J. Novák
StoryEditor

Všetci starostovia v Bratislavskom kraji sa stretli s nátlakom. Droba kvôli tomu rokoval s Kovaříkom

11.02.2021, 14:32
Autor:
TASRTASR
Predseda BSK skonštatoval, že vrchní predstavitelia slovenskej polície majú úprimný záujem tento stav riešiť.

Každý starosta, primátor a predseda samosprávneho kraja má svoje skúsenosti s rôznymi formami nátlaku, od výpalníctva 90. rokov až po "odkazy od kamaráta".

Vyhlásil to predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba, ktorý spolu s primátorom Stupavy Petrom Novisedlákom a starostom Marianky Dušanom Statelovom rokovali s ministrom vnútra Romanom Mikulcom (OĽANO), policajným prezidentom Petrom Kovaříkom i ďalšími funkcionármi polície.

K rokovaniu došlo pre prípad Statelova, ktorý dlhodobo čelí rôznym formám zastrašovania a na konci januára mu niekto podpálil konskú stajňu.

"Klub primátorov a starostov okresu Malacky ma poprosil o zorganizovanie stretnutia s policajným prezidentom pre udalosť, ktorá sa odohrala pred pár dňami a pri ktorej zhorela stajňa starostu Marianky. Táto udalosť (pred dvoma rokmi mu zapálili auto) je opakovaným precedensom, ktorý, ak nebudú orgány činné v trestnom konaní postupovať rázne, spôsobí, že slušní ľudia stratia záujem o prácu v samospráve," skonštatoval Droba.

Po stretnutí s ministrom i vedením Policajného zboru predseda BSK skonštatoval, že vrchní predstavitelia slovenskej polície majú úprimný záujem tento stav riešiť. "Naozaj im to verím. Podnikajú v konkrétnych prípadoch aj kroky, o ktorých verejnosť nemôže a nebude vedieť," podotkol šéf BSK.

Droba tvrdí, že aj vďaka tomuto stretnutiu bude polícia postupovať ešte ráznejšie pri obhajobe verejného záujmu v samospráve, a to hlavne pri stavebných konaniach.

Starosta Marianky Dušan Statelov oznámil, že sa rozhodol odstúpiť z funkcie. Rozhodnutie prišlo po opätovnom vandalskom útoku na jeho majetok, v noci na nedeľu 31. januára mu neznámy páchateľ podpálil konskú stajňu.

Pred dvoma rokmi mu niekto úmyselne podpálil auto, polícia páchateľa doteraz nevypátrala. Statelov vtedy naznačil, že požiar môže súvisieť s jeho postojom k developerským záujmom v obci a odmietaním neregulovanej výstavby.

Statelovi vyjadrili podporu primátori i starostovia okresu Malacky, predseda BSK Droba, ale aj primátor Bratislavy Matúš Vallo.

V prípade podpálenia konskej stajne už polícia začala trestné stíhanie pre prečin poškodzovania cudzej veci.

01 - Modified: 2023-12-05 13:35:28 - Feat.: - Title: Čo sa to na gymnáziách deje? Kraj odporúča školám dištančnú výučbu, niekto sa im vyhráža 02 - Modified: 2023-12-01 18:16:35 - Feat.: - Title: Gröhling v boji o kreslo predsedu SaS nemá veľa vyzývateľov. Droba hovorí o kolektívnom vedení 03 - Modified: 2023-11-07 11:31:13 - Feat.: - Title: V Banskobystrickom kraji sa počet dopravných nehôd znížil, ale zahynulo až 31 ľudí, informuje polícia 04 - Modified: 2023-10-23 09:53:36 - Feat.: - Title: Droba sa vzdal mandátu poslanca, jeho náhradníkom v parlamente je Krúpa 05 - Modified: 2023-10-02 13:52:08 - Feat.: - Title: Droba zostáva šéfom Bratislavského kraja. Ešte nevie, či si uplatní mandát poslanca
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
25. február 2024 00:19