TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Nicholsonová potvrdila odchod z SaS: Nezvládla som formu tlačovej konferencie

11.02.2021, 20:49
Autor:
mahomaho
Europoslankyňa tvrdí, že si bude aj naďalej vykonávať prácu v Európskom parlamente. 

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová potvrdila, že sa rozhodla odísť z koaličnej strany SaS.

"Kauza, ktorú som rozpútala, spôsobila strane problémy a prehĺbila napätie vo vládnej koalícii. Nezvládla som formu tlačovej konferencie a preto vyznela ako frontálny útok na Veroniku Remišovú, čo mi je ľúto. Ako politik viem, že forma je často dôležitejšia ako obsah," napísala na sociálnej sieti.

Nicholsonová tak urobila po konflikte s vicepremiérkou Veronikou Remišovou v súvislosti s miliardou eur z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

"Krajina potrebuje tú miliardu tu a teraz. Poukázať na tú chybu bolo dôležité nie pre lynč Veroniky Remišovej, ale pre vládu, ktorá takéto chyby už nemôže opakovať, ak chce zmysluplne využiť 20 miliárd eur, ktoré k nám z EÚ o chvíľu prídu," dodala.

Nicholsonová ďalej uviedla dva dôvody, prečo spor neriešila najskôr s Remišovou osobne. 

"Informáciu o nevyužitej miliarde som sa dozvedela až po funuse, keď sa s tým nedalo nič robiť. A po druhé, žiaľ, v tejto koalícii sú nie vždy vzťahy nastavené na efektívnu spoluprácu a ústretovú komunikáciu," hovorí.

Europoslankyňa tvrdí, že si bude aj naďalej vykonávať prácu v Európskom parlamente. 

"Pevne verím, že moji voliči pochopia, že za odchodom zo strany nie je zbabelosť, ale že ide o priznanie si politickej zodpovednosti a o novej politickej kultúre nielen rozprávať, ale tak aj konať," uzavrela.

23. jún 2022 18:26