TASR/Pavel Neubauer
StoryEditor

Bratislava chce v Sade Janka Kráľa získať objekt, v ktorom sídlil erotický klub

17.02.2021, 16:24
Autor:
TASRTASR
Bratislava považuje Sad Janka Kráľa za významný verejný priestor, ktorý má v pláne komplexne zveľaďovať a zabezpečiť jeho adekvátne využitie.

Mesto Bratislava chce v Sade Janka Kráľa získať do svojho vlastníctva posledný objekt, ktorý nevlastní. Je ním nehnuteľnosť, v ktorom sídlil erotický klub.

Magistrát deklaruje, že bude striktne dbať na dodržiavanie funkčného využitia územia Sadu Janka Kráľa, a to aj v prípade, že sa mu objekt nepodarí získať.

Významný verejný priestor

Bratislava považuje Sad Janka Kráľa za významný verejný priestor, ktorý má v pláne komplexne zveľaďovať a zabezpečiť jeho adekvátne využitie.

"Mesto má preto záujem o kúpu nehnuteľnosti, ktorá sa na území Sadu Janka Kráľa nachádza a predstavuje posledný objekt, ktorý v tomto vzácnom priestore mesto nemá vo svojej správe," informovala TASR hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová.

Mesto prejavilo záujem o nehnuteľnosť v areáli sadu už koncom roka 2020. Prvotná suma, akou objekt majiteľ ohodnotil, je však pre mesto momentálne privysoká.

Magistrát však má o budovu naďalej záujem, a preto pokračuje v rokovaniach. "Súčasného majiteľa sme vyzvali na zváženie zreálnenia ceny. Mesto si tiež nechalo vypracovať odborné analýzy na ocenenie predmetného majetku," podotkla Rajčanová.

Bratislavská samospráva v Sade Janka Kráľa začala s komplexnou revitalizáciou dlho zanedbávanej zelene a mobiliáru. Objekt chce využiť na doplnenie nevyhnutnej vybavenosti parku pre zvýšenie komfortu návštevníkov.

"Môže ísť o verejné a dôkladne udržiavané sociálne zariadenie, cenovo dostupné občerstvenie, prípadne zázemie pre verejné kultúrne podujatia, ktoré využijú priľahlé amfiteátrové sedenie," priblížila Rajčanová. V prípade, že mestu sa nepodarí tento objekt získať, deklaruje, že bude striktne dohliadať na dodržiavanie funkčného využitia tohto územia, ktoré je definované ako stabilizované územie. Žiadny mestský pozemok v Sade Janka Kráľa mesto neplánuje predávať.

"Opatrný prístup"

Bratislava, ktorá je vlastníkom všetkých okolitých pozemkov a taktiež správcom komunikácií, zároveň plánuje zásadne obmedziť prístup vozidiel k tomuto objektu, keďže v samotnom sade by sa žiadne vozidlá nachádzať nemali.

Ako vlastník parku požiada mestskú časť Petržalka taktiež o "opatrný prístup" pri schvaľovaní prevádzkovej doby zariadenia a mesto nebude súhlasiť s nonstop prevádzkou.

Samospráva pripomína, že Sad Janka Kráľa s priľahlým nábrežím Dunaja je národnou kultúrnou pamiatkou chránenou zákonom o ochrane pamiatkového fondu.

Predmetná parcela je zároveň súčasťou regionálneho biocentra. "Vzhľadom na to bude potrebné možnosti prípadného budúceho využitia jestvujúceho objektu konzultovať s Krajským pamiatkovým úradom Bratislava, Mestským ústavom ochrany pamiatok a orgánmi ochrany prírody," podotkla Rajčanová.

01 - Modified: 2022-10-03 12:09:12 - Feat.: - Title: V bratislavskej Petržalke prepadli herňu, páchatelia sú na úteku 02 - Modified: 2022-10-03 09:34:50 - Feat.: - Title: Od vzniku Slovenska takú tragickú dopravnú nehodu neevidujeme, tvrdí riaditeľ dopravnej polície 03 - Modified: 2022-10-03 14:19:20 - Feat.: - Title: Dopravný analytik: Takýto vážny prípad si nepamätám. Štát by mal prehodnotiť tresty za alkohol 04 - Modified: 2022-10-03 10:31:52 - Feat.: - Title: Syn vodiča, ktorý sedel vedľa, tiež nafúkal. Polícia potvrdila piatu obeť tragickej nehody, 21-ročné dievča 05 - Modified: 2022-10-03 15:30:41 - Feat.: - Title: Tragédia v Bratislave: Do ľudí mal vraziť vysokopostavený športový funkcionár. Bol opitý a agresívny
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
04. október 2022 04:47