TASR - Jaroslav Novák
StoryEditor

Fico dnes vypovedal o Žigovi. Na polícii bol aj exminister Sólymos

18.02.2021, 09:42
Autor:
redredTASRTASR
Zároveň na NAKA vypovedá aj kajúcnik Ľudovít Makó, ktorý je svedkom vo vyšetrovaní káuz Očistec a Judáš.

Na policajnom prezídiu v Bratislave dnes dopoludnia vypovedal šéf Smeru Robert Fico. Dôvod výpovede nechcel komentovať, novinárom povedal, že je to jeho súkromná vec. 

Vyjadrenie Roberta Fica pri odchode z polície:

"Do toho vás nič nie je," odpovedal na otázku, v akej veci prišiel vypovedať.

"K prebiehajúcim ani plánovaným úkonom informácie nie je možné poskytovať," uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Na policajnom prezídiu dnes vypovedal aj exminister životného prostredia László Sólymos. Ten potvrdil, že vypovedal vo veci Petra Žigu. 

"Bol som vypovedať ako svedok v prípade Petra Žigu. Odpovedal som na otázky vyšetrovateľa. Viac sa k tomu vyjadrovať nebudem, keďže ide o živý prípad," uviedol Sólymos.

Advokát Žigu Sergej Romža potvrdil, že Fico vypovedal vo veci Žigu. "Vypovedal spontánne, odpovedal na všetky otázky detailne a komplexne," uviedol Romža.

Žiga podľa jeho slov kategoricky poprel, že skutok sa stal tak, ako ho opisuje Monika Jankovská. O motívoch jej výpovede nechce špekulovať. Zdôrazňuje, že absentuje Žigov motív.

"Nie je normálne, aby vo vestibule NAKA stálo stádo novinárov a presne vedeli, kto a kedy príde a v akej veci vypovedať na NAKA. NAKA je, pokiaľ ide o únik informácií, deravá ako ementál a je na čase, aby s tým minister vnútra Mikulec niečo urobil," uviedol Fico.

Upozornil na negatívne dôsledky únikov informácií z polície i z vyšetrovacích spisov na priebeh vyšetrovania. Hovorí aj o poškodzovaní práv ľudí, ktorí čelia podozreniam.

Zároveň na NAKA vypovedá aj kajúcnik Ľudovít Makó, ktorý je svedkom vo vyšetrovaní káuz Očistec a Judáš. Nie je však isté, že jeho výpoveď má súvis s výpoveďou šéfa Smeru.

Správu budeme aktualizovať.

01 - Modified: 2022-06-30 17:30:00 - Feat.: - Title: Nepredstavil sa menom, nepovedal svoju funkciu. Ministerka Kolíková vysvetľovala odvolanie sudcu 02 - Modified: 2022-06-29 22:00:00 - Feat.: - Title: Prokurátor mal vyšetrovateľovi dohadzovať svedka z ulice, namiesto trestu ho zrejme povýšia 03 - Modified: 2022-06-22 12:00:23 - Feat.: - Title: "Odpovedal som na všetko." Pellegrini vypovedal na NAKA ako svedok v kauze zosnovania zločineckej skupiny 04 - Modified: 2022-06-22 08:39:13 - Feat.: - Title: Verejné obstarávanie na nákup električiek v Košiciach vyšetruje NAKA 05 - Modified: 2022-06-22 05:49:20 - Feat.: - Title: Kajúcnik Tiger vymámil od podnikateľov 200-tisíc. Spísal falošnú zápisnicu s podpisom známeho vyšetrovateľa
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
30. jún 2022 20:34