Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj
StoryEditor

Polícia objasňuje kopu hnoja pred Úradom vlády, k činu sa priznal exminister

10.03.2021, 10:58
Autor:
TASRTASR
Policajti v stredu v skorých ranných hodinách prijali z Úradu na ochranu ústavných činiteľov oznámenie.

Bratislavská krajská polícia objasňuje znečistenie verejného priestranstva pred Úradom vlády približne dvoma kubíkmi hnoja.

Polícia o tom informovala na sociálnej sieti. K činu sa rovnako na sociálnej sieti priznal bývalý minister školstva Juraj Draxler.

Policajti v stredu v skorých ranných hodinách prijali z Úradu na ochranu ústavných činiteľov oznámenie, že na chodníku pred úradom vlády sa nachádzajú približne dva kubíky hnoja.

"Znečistenie verejného priestranstva objasňujú policajti prvého bratislavského okresu ako priestupok proti verejnému poriadku. Za toto nezodpovedné konanie je možné uložiť pokutu vo výške 100 eur," upozornila polícia.

K činu sa na sociálnej sieti priznal bývalý minister školstva Juraj Draxler. Podľa neho išlo o noc plnú protivládnych aktivít.

"Symbolicky sme zablokovali ministerstvá, obmotali sme ich reťazami. Nad Dunaj sme vypustili klauna premiéra Igora Matoviča, väčšieho ako minule, a Matovičovi sme na bránu vysypali vlečku hnoja. On ho na nás kydá každý deň, teraz sme mu to vrátili," uviedol Draxler.

Dodal, že spory treba riešiť kultivovane, sú však politici, s ktorými diskusia nie je možná.

"Táto vláda funguje tak, ako žiadna iná slovenská vláda pred ňou - nerešpektuje sa základná štábna kultúra, vláda často prijme opatrenie bez dôvodovej správy alebo dokonca píše uznesenie po tom, ako ho formálne schváli, opatrenia sa prijímajú na hrane ústavy alebo za ňou, komunikácia je úplne chaotická, takže občan veľmi často ani pár hodín pred platnosťou opatrenia nevie, ako to vlastne bude presne vyzerať," vysvetlil dôvod konania Draxler.

Aktuálnu politickú situáciu v HNtelevízii komentovala politologička Aneta Világi:

01 - Modified: 2022-03-23 08:57:04 - Feat.: - Title: Minister Naď: Pri S-300 nebudeme brať do úvahy akékoľvek vyhrážky od vojnových štváčov z Moskvy 02 - Modified: 2022-02-02 10:11:17 - Feat.: - Title: ZMOS protestuje pred úradom vlády: Ohrozujete samosprávy a zhoršujete život ich obyvateľov 03 - Modified: 2021-12-10 17:02:06 - Feat.: - Title: Komisia odporučila vláde ako kandidáta na šéfa Protimonopolného úradu Matúša Medveca 04 - Modified: 2021-09-20 14:20:47 - Feat.: - Title: Heger informoval, že pracovná skupina prvýkráz zasadla. Návrhy očakáva už tento týždeň 05 - Modified: 2021-09-09 12:29:21 - Feat.: - Title: Kotlebovci prerazili dno. Pred Úrad verejného zdravotníctva vysypali kopu hnoja
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
01. október 2022 09:46