StoryEditor

Na skorú demisiu Matoviča to nevyzerá. Od vyriešenia krízy sme naozaj ďaleko, hodnotí politológ

22.03.2021, 13:14
Autor:
TASRTASR
Nedeľné vyhlásenia premiéra Igora Matoviča podľa politológa Pavla Baboša situáciu neriešia, ale ešte viac komplikujú.

Od finálneho vyriešenia koaličnej krízy sme naozaj ďaleko, myslí si politológ Pavol Baboš z Univerzity Komenského v Bratislave. Odhaduje, že potrvá dovtedy, kým strany SaS a Za ľudí výrazne a jednotne nezasiahnu.

​Nedeľné vyhlásenia podľa Baboša situáciu neriešia, ale viac komplikujú. "Z toho vyhlásenia mi bolo zrejmé, že nejde o žiadnu dohodu medzi koaličnými lídrami, ale skôr odkazovanie si ďalších požiadaviek cez médiá," skonštatoval na margo vystúpenia premiéra Igora Matoviča (OĽANO).

Politológ odhaduje, že na skorú demisiu premiéra to zatiaľ nevyzerá, kým sa nevzdajú funkcií všetci, ktorých menoval v požiadavkách hnutia OĽANO. "To nevidím reálne minimálne do stredy, keď má ultimátum SaS," dodal.

Ďalší vývoj bude podľa neho závisieť aj od toho, či SaS dodrží svoje vyhrážky a odíde z vlády. Rovnako dôležitý je postoj ministeriek Za ľudí Márie Kolíkovej a Veroniky Remišovej.

"Pri SaS si skôr myslím, že k demisiám dôjde, pri Za ľudí netuším," poznamenal.

​Pokračovanie v trojkoalícii si politológ vzhľadom na odmietavé stanoviská v poslaneckom klube Za ľudí nevie predstaviť. "Kríza sa bude ťahať, pokiaľ SaS a Za ľudí výrazne a jednotne spolu nezasiahnu, a to ja dnes nevidím," komentoval.

Igor Matovič dáva podľa neho "všemožne najavo svoju tvrdohlavosť, neschopnosť sebareflexie a vôľu pomstiť sa". Pristúpenie na kompromis je preto podľa neho otázne. "Viem si to predstaviť len vtedy, ak by ho k tomu donútili zvnútra hnutia alebo klubu," dodal.

01 - Modified: 2021-03-21 19:59:00 - Feat.: 0 - Title: Týmto krokom Matovič prakticky vyhnal Sulíka z koalície 02 - Modified: 2021-03-22 08:45:28 - Feat.: 0 - Title: Čaputová čakala od Matoviča niečo iné, v priebehu dňa by mala zareagovať 03 - Modified: 2021-03-22 10:45:27 - Feat.: 0 - Title: Jedna Matovičova podmienka môže spôsobiť, že sa kríza bude ťahať týždne, tvrdí Gröhling
01 - Modified: 2025-12-22 08:38:31 - Feat.: - Title: Poslanec SNS Michelko: Vetované zákony sa odsúvajú, kým nie je na nich v koalícii zhoda 02 - Modified: 2025-12-21 12:50:50 - Feat.: - Title: Otáča sa Pellegrini chrbtom koalícii? Zo straty podpory si ťažkú hlavu nerobí, partnerom poslal tvrdý odkaz 03 - Modified: 2025-12-13 12:25:37 - Feat.: - Title: Pri zlyhaniach v koalícii budem postupovať tvrdo, povedal Fico. Pripomenul, že aj v minulosti menil ministrov 04 - Modified: 2025-12-10 16:30:00 - Feat.: - Title: KOMENTÁR: Koalícia robí z voličov opozície štatistov 05 - Modified: 2025-12-08 06:25:32 - Feat.: - Title: Ferenčák dostal od Smeru ponuku, tvrdí Gašpar. Nový šéf eurovýboru má byť známy budúci týždeň
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
26. december 2025 21:13