StoryEditor

Vláda zmiernila opatrenia. Cez Veľkú noc sa bude môcť ísť do kostola

31.03.2021, 10:30
Autor:
klklTASRTASR
Nepôjde však o možnosť omší, ale len individuálnu návštevu.

Vláda po naliehaní cirkvi a poľovníkov od zajtra uvoľňuje niektoré opatrenia. 

Ako avizoval dezignovaný premiér Eduard Heger po stretnutí s arcibiskupom Stanislavom Zvolenským, bude povolená návšteva kostola.

​Nepôjde však o klasické omše, ľudia budú môcť ísť do kostola len individuálne "za účelom individuálnej duchovnej starostlivosti." Takáto cesta dostala výnimku zo zákazu vychádzania. 

Konkrétnu formu a to, čo individuálna duchovná služba presne znamená, upraví vyhláška hlavného hygienika. 

Bez ciest medzi okresmi

Podľa Hegera je výnimka zo zákazu vychádzania stanovená na to, aby ľudia v prípade, že to potrebujú, vyhľadali duchovnú starostlivosť. Verí, že ľudia to obchádzať nebudú. Tvrdí, že ide o odporúčanie konzília odborníkov.

Členovia vlády poznamenali, že táto výnimka nebude slúžiť na cestu z okresu do okresu. "Táto osobná potreba nebude patriť medzi tie, ktoré ľudia budú môcť využívať na to, aby sa presúvali počas Veľkej noci a išli za týmto účelom z okresu do okresu," povedal minister vnútra 

Ďalšie výnimky

Zároveň výnimku z tohto zákazu dostali aj držitelia poľovných lístkov "za účelom plnenia opatrení proti šíreniu afrického moru ošípaných." Vláda tak vyšla v ústrety poľovníkom, ktorí žiadali povolenie chodiť na lov aj v noci, čo im zákaz vychádzania po 20-tej neumožňoval.

Tretia schválená zmena sa týka platnosti testov. Tie vláda dočasne predĺžila. Všetky testy vykonané od 1. apríla do 4. apríla budú platiť až do 11. apríla. 

20. máj 2022 09:39