Denne si dáva na chrbát aj päťkilovú záťaž. Školák si do batoha zbalí niekoľko učebníc, zošity v doskách, peračník, desiatu a vodu. Pedagógovia si cez pandémiu osvojili aj používanie digitálnych nástrojov na vzdelávanie.
To však neznamená, že sa žiakom v blízkej budúcnosti odľahčia aktovky. Klasické učebnice majú byť aj naďalej dominantnou pomôckou na vyučovacích hodinách. Rezort školstva chystá postupné otvorenie trhu pre ďalšie ročníky a plánuje miliónové investície.
Minister Branislav Gröhling dal vlani riaditeľom voľnú ruku pri výbere učebníc pre prvý stupeň. Rozdal im spolu 11 miliónov eur, za ktoré mohli cez edičný portál nakúpiť potrebné knihy. Keďže trh je bohatý, školy hľadali čo najvýhodnejšiu ponuku.
„Robili sme verejné obsta...
Tento článok je určený pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

