StoryEditor

Pellegrini o Žigovi: Je otázne, či bude na kandidátke. Je to aj na jeho rozhodnutí

25.04.2021, 15:01
Autor:
TASRTASRredred
Bývalý minister hospodárstva Peter Žiga sa už dlhšie nezúčastňuje na mediálnych výstupoch strany Hlas.

Odpoveď na otázku, či sa jeden zo zakladajúcich členov Hlasu Peter Žiga objaví na kandidátke strany v najbližších voľbách, bude záležať aj na rozhodnutí samotného poslanca, ktorý sa už dlhšie nezúčastňuje na mediálnych výstupoch.

"Tak ďaleko nie sme, že by sme sa o tom rozprávali, a bude záležať aj na ňom, či bude chcieť kandidovať," uviedol v diskusnej relácii TV Markíza Na telo predseda Hlasu Peter Pellegrini.

​Žiga odmieta obvinenia, že mal vybavovať, aby podnikateľ Norbert Bödör zaplatil 50-tisíc eur, aby nevyšetrovali Žigovho synovca.

Žiga reagoval na obvinenia v parlamente. Najprv uviedol, že Štefan Žiga nie je jeho synovec, ale vzdialený príbuzný. "Nebudem sa k tomu vyjadrovať, pána Bödöra som stretol na viacerých spoločenských akciách. Žiadne peniaze som mu nedával. Nebudem reagovať, pretože je to výmysel a fabulácia," povedal Žiga.

​Dodal, že nikdy neovplyvňoval orgány činné v trestnom konaní. "Všetky obvinenia odmietam a považujem ich za účelovo vyfabulované. Ja som nikdy žiadne orgány činné v trestnom konaní neovplyvňoval, ani vo svoj prospech, ani vo prospech žiadnych mojich príbuzných. V tejto atmosfére, kedy vládni politici odkazujú opozičným politikom, aby šúchali nohami a čakali, kedy pre nich príde polícia, vnímam ako súčasť politického boja. A ja odmietam akékoľvek špekulácie," dodal poslanec.

V rubrike ÁNO - NIE negoval tohtotýždňové vyjadrenie predsedu Smeru Roberta Fica, podľa ktorého sa v roku 2018 uskutočnil pokus o vládny puč s podporou Georgea Sorosa.

Priznal takisto, že jeho otec sa chce dať zaočkovať proti ochoreniu COVID-19, aby sa mohol venovať svojmu koníčku v autodielni.

Podpredsedníčka vlády SR Veronika Remišová v rubrike na otázku, či je Eduard Heger (OĽANO) lepší premiér ako jeho predchodca Igor Matovič (OĽANO), povedala, že súčasný predseda vlády je pokojnejší, konsenzuálny typ.

V prípade názoru spolustraníckej kolegyne z vlády, ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej, že by Slovensko malo z dôvodu nedostatočnej dokumentácie vrátiť vakcíny Sputnik V, Remišová uviedla, že rozhodnutie je na ministrovi zdravotníctva Vladimírovi Lengvarskom (nominant OĽANO).

Na otázku, či presvedčila svojho bývalého štátneho tajomníka Vladimíra Ledeckého, ktorý naznačil, že jeho hlas za dôveru vláde nie je istý, vicepremiérka uviedla, že momentálne sa ešte cizeluje programové vyhlásenie vlády.

01 - Modified: 2022-11-27 10:53:45 - Feat.: - Title: Pellegrini avizuje podporu návrhov, ktoré vzídu z dohody vlády s lekármi 02 - Modified: 2022-11-27 10:04:37 - Feat.: - Title: HN24: Kolíková 03 - Modified: 2022-11-21 15:01:52 - Feat.: - Title: Prostriedky na dofinancovanie nemocníc sa dajú nájsť v návrhu rozpočtu, tvrdí Raši 04 - Modified: 2022-11-11 13:46:41 - Feat.: - Title: Prieskum: OĽANO by sa nedostalo do parlamentu, Republika sa približuje k Smeru 05 - Modified: 2022-11-09 14:33:35 - Feat.: - Title: Pellegriniho Hlas žiada vládu, aby nefinancovala svoje opatrenia z peňazí samospráv
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
30. november 2022 09:10