StoryEditor

Rezort vnútra testuje limuzíny za vyše 160-tisíc eur. Sú v nich sedadlá s niekoľkými typmi masáží

06.05.2021, 00:00
Investičný dlh na vozovom parku ministerstva vnútra prevyšuje 30 miliónov eur, v najbližších rokoch ho chcú kompletne zmodernizovať .

Drahými motorkami začali, autami budú pokračovať. A podľa všetkého nie hocijakými. Verejne dostupné informácie naznačujú, že môže ísť o vozidlá, pri ktorých sa dá v cene jedného zohnať trojizbový byt dokonca aj v Bratislave, nehovoriac o iných častiach Slovenska.

Rezort vnútra vedený Romanom Mikulcom plánuje "od podlahy" riešiť problém vozového parku. Jeho aktuálny stav je vraj po predchádzajúcom vedení v stave, ktorý podľa ministerstva sotva možno nazvať uspokojivý.   

"Investičný dlh na vozovom parku MV SR prevyšuje 30 miliónov eur. Ekonómovia preto precizujú koncepčný dokument Plán obnovy autoparku na roky 2021-2025. Chceme vybudovať moderný, efektívny a ekologický vozový park rezortu, pričom v prvej fáze obnovíme vozidlá staršie ako 12 rokov a tie, ktoré majú najazdených viac ako 250-tisíc kilometrov," vysvetľuje rezort, ktorý v tejto súvislosti testuje rôzne typy vozidiel,...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
24. máj 2022 19:47