Medvede podľa Michaela Breusa tvoria asi polovicu populácie. "Majú pomerne tradičný spánkový režim, aj keď možno spia trochu menej, než by mali, a sú všeobecne veľmi produktívne." Ranná rutina: 7:00 - 11:00 Hneď, ako sa prebudíte, vyskočte z postele a desať minút sa naťahujte. Dajte si ľahké raňajky: jogurt s ovocím a orieškami, k tomu polliter vody. Štvrťhodinku venujte plánovaniu dňa, potom si ešte len dajte kávu. Vrchol produktivity: 11:00 - 18:00 Ak môžete, začnite okolo jedenástej s prácou, ktorá vyžaduje najviac sústredenia. Až vás začne "dobiehať" kofeín, vyrazte na skorý obed (okolo poludnia) a ideálne ho spojte aj s prechádzkou. Telu i mysli tak pripomeniete, že práve teraz majú byť aktívne. Nutrične vyvážené jedlo by vám potom malo dodať energiu aj na ďalších niekoľko hodín. Okolo druhej zrejme ucítite istý pokles, ale budete dobre naladení: najlepší čas na schôdzky, porady a kreatívnu prácu. Aby ste zvládli celé popoludnie, dajte si v jeho priebehu desiatu bohatú na bielkoviny. Kľudové obdobie: 18:00 - 22:00 Po práci sa prekonajte a choďte ešte cvičiť. Nasledovať by mala ľahká večera s minimom sacharidov. Okolo večera a po večeri je ideálna doba na stretávanie s ľuďmi alebo rozprávanie s rodinou. Záver dňa: 22:00 - 23:00 Po desiatej už "vypnite" ako seba, tak všetky prístroje. O jedenástej zhasnite a choďte spať. Ako medveď máte sklon ponocovať, ale nerobte to. Ráno by sa vám horšie vstávalo.Pixabay
StoryEditor

Okolo Hrebienka sa pohybuje rodina medveďov. Ochranári vyzývajú ľudí na zodpovednosť

14.05.2021, 12:38
Autor:
TASRTASR
Ľudí varujú, aby medveďov neprikrmovali, môže to spôsobiť problémy.

V súvislosti s pohybom medvedice s dvomi mladými v oblasti turistického chodníka medzi Hrebienkom a Starým Smokovcom apeluje Ministerstvo životného prostredia na návštevníkov Vysokých Tatier, aby sa správali zodpovedne.

Na nepredvídateľné správanie medvedej rodiny upozorňuje aj Zásahový tím Medveď, ktorý trojicu monitoruje.

"Z doterajšieho monitorovania vyplýva, že medvedica stratila plachosť pred ľuďmi," informuje envirorezort, pričom upozorňuje, aby verejnosť medvede nelákala na potravu, nefotila sa s nimi, nepribližovala sa k nim a zbytočne ich "neprovokovala".

Jaroslav Slašťan zo zásahového tímu zároveň pripomína, že keďže je medveď divou šelmou, jeho správanie je nepredvídateľné.

Rezort tiež upozorňuje, že z pohľadu prežitia medveďov vo voľnej prírode je dôležité, aby sa nedostali k žiadnej potrave od ľudí.

"Ak sa medvede majú možnosť kŕmiť, hoci aj zahodeným rožkom alebo jablkom či iným bioodpadom, tak sú neraz odsúdené na smrť, lebo ich to nie je možné odnaučiť," zdôrazňuje Slašťan.

01 - Modified: 2024-01-27 10:50:19 - Feat.: - Title: Na hrebeňoch Tatier a Nízkych Tatier môže byť mohutná víchrica až orkán, varujú meteorológovia 02 - Modified: 2023-12-29 18:10:11 - Feat.: - Title: Zlatý týždeň ako za starých čias? Tatry sú pod náporom turistov, v Poprade je večer „hlava na hlave“ 03 - Modified: 2023-12-04 11:14:59 - Feat.: - Title: Pyrotechnici vykonali na Hrebienku usmernený výbuch pre novembrové dažde 04 - Modified: 2023-12-02 16:59:44 - Feat.: - Title: Situáciu v Tatrách komplikuje silná poľadovica, museli prerušiť aj prevádzku miestnej železnice 05 - Modified: 2023-11-29 08:55:28 - Feat.: - Title: FOTO Dvojmiliónové auto osedlala Emma Drobná. Luxusný Peugeot prvýkrát na Slovensku
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
26. február 2024 08:11