Predseda strany Sme rodina Boris Kollár sa snaží ochrániť tradičnú rodinu: „Rodina je otec, mama a deti. Maximálne mama, mama, mama, mama, mama, mama, mama a moje deti! Dvaja teploši a dieťa? Zvrátené!“ Hovorí otec 11 detí, ktoré má s 10 ženami. Šéf strany Sme rodina nemal v minulosti problém dopisovať si s neplnoletou zo zariadenia Čistý deň či komunikovať s transgenderovou modelkou Paris Nemc.HN/Peter Mayer
StoryEditor

Kollár odmieta, že by bolo pondelkové rokovanie najvyšších ústavných činiteľov utajené

21.05.2021, 17:36
Autor:
TASRTASR
Na stretnutí na pôde SIS sa malo zúčastniť približne desať ľudí vrátane najvyšších ústavných činiteľov.

Predseda Národnej rady Boris Kollár (Sme rodina) odmieta tvrdenia, že by bolo pondelkové rokovanie najvyšších ústavných činiteľov a ďalších vysokopostavených predstaviteľov štátu na pôde Slovenskej informačnej služby (SIS) utajené.

Priestory SIS, ako tvrdí, museli použiť pre miestnosť, aby sa dokázali v takom veľkom formáte rozprávať. Zároveň potvrdil, že stretnutie inicioval premiér Eduard Heger (OĽANO).

Kollár tvrdí, že sa na stretnutí dozvedeli informácie podobného typu, aké predstaviteľom štátu "pristávajú" vždy na stole, keď ich posiela diplomatický zbor, SIS či vojenské spravodajstvo.

"Je absolútne namieste, keď sú podozrenia či poznatky, aby sme vedeli o tom spolu diskutovať,“ skonštatoval šéf parlamentu. Myslí si, že táto debata bola dôležitá.

"Ja dostanem nejakú zložku, nejakú zložku dostane pani ministerka, ale každý si to v kancelárii prečítame, ale nediskutujeme o tom. Myslím si, že bolo dôležité, aby sme sa o tom porozprávali," podotkol s tým, že všetci mali rovnaké informácie.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí), ktorá sa stretnutia v SIS taktiež zúčastnila, nevníma nejaké ohrozenie, o ktorom by bolo potrebné osobitne diskutovať.

"Je dobré, že sme sa stretli a povedali sme si k danej veci, ktorá nám bola predostretá, čo si o tom myslíme,“ skonštatovala. Kollár i Kolíková zároveň poukázali na premiéra, ktorý podľa nich inicioval stretnutie a mal by o ňom aj bližšie informovať.

Predseda vlády v piatok popoludní odmietol špekulácie, že by sa rokovanie na pôde SIS týkalo jej obvineného bývalého šéfa Vladimíra P. či iných vyšetrovaných živých prípadov.

Stretnutie sa podľa jeho slov uskutočnilo, aby sa predstavitelia štátu oboznámili s podrobnosťami o určitých spravodajských informáciách. Heger nevylučuje takéto pracovné stretnutia aj v budúcnosti.

"Držíme sa kréda, ktoré sme občanom sľúbili, že pred zákonom sme si všetci rovní a pre nikoho neplatia žiadne výnimky. Presne v tomto duchu a s týmto cieľom sa na pôde SIS uskutočnilo pondelkové pracovné stretnutie," skonštatoval. Rokovanie označil za prospešné.

Zmanipulované kauzy 

Boj s organizovaným zločinom a korupciou, ktorá podľa Hegera zapustila na Slovensku hlboké korene, si vyžaduje, aby každá štátna inštitúcia dôsledne plnila svoje úlohy vymedzené zákonom.

"Taktiež, aby vedúci predstavitelia v týchto inštitúciách v súlade so svojimi kompetenciami navzájom spolupracovali," vyhlásil premiér.

Na stretnutí na pôde SIS sa malo zúčastniť približne desať ľudí vrátane najvyšších ústavných činiteľov. Témou malo byť podľa medializovaných informácií podozrenie, že vyšetrovanie niektorých veľkých korupčných káuz môže byť zmanipulované.

Médiá informovali, že v tejto súvislosti sa mal spomínať aj prípad exšéfa SIS Vladimíra P. Okrem premiéra aj prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorá v SIS taktiež rokovala, odmietla, že by predmetom debaty bol prípad Vladimíra P. či iné prípady, ktoré aktuálne riešia orgány činné v trestnom konaní.

01 - Modified: 2023-09-20 22:12:50 - Feat.: - Title: Našu ekonomiku treba rozhýbať, Kollár však na sociálne istoty siahať nechce. Matovič by zdanil banky 02 - Modified: 2023-09-20 08:16:59 - Feat.: - Title: Kollár vyzval na zabezpečenie ochrany hraničných priechodov s Maďarskom 03 - Modified: 2023-09-19 11:51:36 - Feat.: - Title: Slovensko stratí dôveru. Tajné služby v zlých rukách predstavujú bezpečnostné riziko, tvrdia progresívci 04 - Modified: 2023-09-16 11:14:18 - Feat.: - Title: Sobotné dialógy 05 - Modified: 2023-09-16 10:53:52 - Feat.: - Title: Sobotné dialógy
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
21. september 2023 22:15