StoryEditor

Krajniak: Sme rodina nemá výhrady k súdnej mape, pýtajte sa ostatných v koalícii

30.03.2022, 09:40
Autor:
TASRTASR
Milan Krajniak priznal, že sa debatuje aj o prípadom Krajskom súde v Žiline. "

Sme rodina nemá výhrady k predloženému návrhu súdnej mapy, na problémové body, ktoré oddialili rokovanie o reforme súdnictva v parlamente, je potrebné pýtať sa ďalších koaličných strán.

Pred stredajším rokovaním vlády to uviedol minister práce, sociálnych vecí a rodiny a podpredseda hnutia Sme rodina Milan Krajniak.

"Vo všetkých bodoch, ktoré boli pre nás podstatné - rozmiestnenie okresných súdov, pôsobnosť krajských súdov i otázka mestského súdu v Bratislave - sme dospeli k dohode s rezortom spravodlivosti, k predloženému návrhu preto nemáme výhrady,“ povedal.

Priznal, že sa debatuje aj o prípadom Krajskom súde v Žiline. "Nemáme problém, aby boli štyri krajské súdy, pre nás je podstatné, aby boli zachované Krajské súdy v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach,“ dodal o postoji hnutia.

Krajniak ďalej potvrdil, že Sme rodina nebude hlasovať za odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO). Uviedol, že akceptoval vysvetlenia ministerstva, týkajúce sa sporných otázok pri manažmente utečeneckej krízy a angažovaní súkromných firiem.

"Nemyslím si, že by tam došlo k porušeniu zákona či predraženiu zákazky,“ dodal k zmluve, ktorú rezort vnútra v tejto súvislosti podpísal. Návrh súdnej mapy i stavebné zákony sa presúvajú na ďalšiu riadnu schôdzu Národnej rady, ktorá sa má začať 26. apríla.

Rozhodli o tom v stredu poslanci Národnej rady na návrh koaličných klubov. V stredu sa má uskutočniť aj mimoriadna schôdza k odvolávaniu Mikulca. Inicioval ju Smer.

16. máj 2022 15:36