StoryEditor

Polícia si posvietili na drogových dílerov

20.12.2007, 10:15
Autor:
SITASITA

Policajti spoločne s colníkmi vykonali tri protidrogové akcie -- Mr. Big v Bratislave, s ktorou mala súvislosť akcia Mozog v Žiari nad Hronom a posvietili si aj na dílerov v bratislavskom Pentagone pri akcii Tutuč. Po bratislavskej akcii Mr. Big obvinili z obzvlášť závažnej drogovej trestnej činnosti hlavu skupiny 29-ročného Martina V. a jeho komplicov 26-ročného Martina H., 28-ročného Miroslava L. a 23-ročného Jána N. Obvinení predávali drogy dílerom, aj užívateľom. Pri štyroch prehliadkach našli rôzne drogy, ampulky, zatavenú striekačku, sušené huby, marihuanu, zariadenie na výrobu metamfetamínu, hašiš, lieky, dokonca aj literatúru s problematikou extrémizmu. Všetok zaistený materiál poputoval na expertízu. Obvineným hrozí trest 10 až 15 rokov.
Súbežne vykonali aj žiarsku akciu Mozog, ktorá sa týkala aj osôb okolo Martina V. Ako agentúru SITA informoval zástupca hovorcu Prezídia PZ Viktor Plézel, aj do Banskobystrického kraja distribuoval drogy prostredníctvom Vladimíra H. Počas akcie sa podarilo zadržať nielen Vladimíra, ale aj ľudí, s ktorými spolupracoval a kupoval od nich drogy - 24-ročného Mária Š., 29-ročného Milana S. a 34-ročného Pavla Š. Aj v tomto prípade pri domových prehliadkach našli viacero druhov drog, mobilné laboratórium či plastovú fajku. Za prechovávanie, výrobu a obchodovanie s omamnými a psychotropnými látkami im hrozí trest na štyri až 10 rokov.
V bratislavskom Pentagone pri troch domových prehliadkach policajti zásahovej jednotky zaistili zatavené striekačky, papierové skladačky, plastové vrecúška s bielym práškom, hotovosť v korunách a eurá. Z drogovej trestnej činnosti obvinili 45-ročného Viliama R., 18-ročného Jána M. a 40-ročného Viliama D., za mrežami môžu stráviť štyri až 10 rokov.

menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
10. jún 2023 23:13