StoryEditor

Naď o Hegerovej ceste do Kyjeva: Je to premiérovo rozhodnutie, nebudem to komentovať

06.04.2022, 12:25
Autor:
TASRTASR
V marci premiér neodcestoval do Kyjeva spolu s predsedami vlád Česka, Poľska a Slovinska po konzultácii s bezpečnostnými zložkami. Tie mu to vyslovene neodporúčali.

Štvrtková cesta predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽANO) do Kyjeva sa pokladá za bezpečnejšiu.

Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) s tým, že ide o premiérovo rozhodnutie a nebude to komentovať. V marci premiérovi cestu na Ukrajinu neodporúčali bezpečnostné zložky.

"Vždy, keď ide premiér do zahraničia, tak sa zložky, ktoré to majú na starosti, čiže primárne Úrad na ochranu ústavných činiteľov a iné služby, zaoberajú akýmikoľvek otázkami, ktoré s tým súvisia," povedal minister obrany. Ako dodal, koordinujú to aj s prijímajúcou stranou alebo ďalšími cestujúcimi a to sa deje aj v tomto prípade. Podľa jeho slov ide o štandardný proces.

V marci Heger neodcestoval do Kyjeva spolu s predsedami vlád Česka, Poľska a Slovinska po konzultácii s bezpečnostnými zložkami. Tie mu to vyslovene neodporúčali.

Heger vo štvrtok večer odcestuje do Kyjeva, stretne sa s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Na návštevu odcestuje spolu s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou.

22. máj 2022 10:55