Ondrej DostálTASR/J. Kotian
StoryEditor

Zvrat v SaS. Dostála v parlamente nahradí Kanuščák, Rudolf bude naďalej šéfovať hmotným rezervám

14.04.2022, 17:37
Autor:
jfjfTASRTASR
Strana SaS popiera konflikt s Monikou Filipovou, ktorá bola v poradí pred Jozefom Kanuščákom ako nasledujúca náhradníčka.

Novým poslancom Národnej rady v klube SaS bude Jozef Kanuščák. Informoval o tom hovorca strany Ondrej Šprlák. Kanuščák nastúpi do parlamentu po odchode Ondreja Dostála, ktorý sa stal štátnym tajomníkom Ministerstva spravodlivosti.  

Pôvodne mal do parlamentu prísť Ján Rudolf, no napokon si neuplatní mandát a ostane na poste predsedu Správy štátnych hmotných rezerv.

Dlhoročný poslanec za SaS

Richard Sulík na sociálnej sieti priblížil, že "Správa štátnych hmotných rezerv je v týchto časoch dôležitejšou inštitúciou ako kedykoľvek predtým". To je podľa neho dôvod, pre ktorý Ján Rudolf zostáva na čele inštitúcie a poslanecký mandát si neuplatní.

Dostál, ktorý pôsobil ako dlhoročný poslanec za SaS, bol do novej funkcie vládou menovaný k štvrtému aprílu 2022. „Strana SaS je s tým uzrozumená a súhlasí, rovnako ako strana OKS, ktorej som predsedom,“ povedal na margo ponuky pred niekoľkými mesiacmi.

Podľa pôvodných predpokladov, ktoré potvrdzoval aj Samotný Rudolf, chceli liberáli zabrániť tomu, aby Dostála v parlamente kvôli napätým vzťahom nahradila Monika Filipová.

„Myslím si, že pani Filipová by bola problematickým článkom pre túto koalíciu, preto je to rozhodnutie také, aké je,“ priblížil v tejto súvislosti Rudolf.

Náhrada za Filipovú

Liberáli v priebehu dnešného dňa na sociálnej sieti Facebook informovali, že namiesto nej napokon nastúpi Kanuščák. Zároveň popreli informácie o napätých vzťahoch medzi stranou a Filipovou, "ktorá sa rozhodla neujať mandátu pretože prijala pracovnú ponuku od OECD."

"Ďakujeme jej však za jej nasadenie pre stranu, tvorbu programu a zápal pre liberálno-pravicové hodnoty. Mrzí nás, že viackrát sa meno Moniky Kurian (Filipovej) skloňovalo v médiách nepravdivo, ako keby bola v konflikte so stranou SaS,“ uzatvára strana.

21. máj 2022 04:05