TASR/J. Kotian
StoryEditor

SaS považuje Borguľu za problémového človeka, Vetrák hovorí o podozreniach

27.04.2022, 12:01
Autor:
TASRTASR
Milan Vetrák považuje obvinenie Borguľu za vážnu vec. Už v komunálnej politike bol podľa jeho slov známy tým, že bol zapojený do "rôznych biznisov, z ktorých, ako sa ukazuje, niektoré išli za hranu zákona".

Koaličná SaS považuje poslanca Národnej rady zo Sme rodina Martina Borguľu za problémového človeka. V súvislosti s jeho medializovaným obvinením pripomína zásadu "padni komu padni".

Poslanec za OĽANO Milan Vetrák pripomenul podozrenia o Borguľovi ešte z čias jeho pôsobenia v komunálnej politike.

​"Padni komu padni je zásada, ktorá má platiť aj v prípade koaličných poslancov. Čo sa týka konkrétne pána Borguľu, tak my sme sa už po voľbách vyjadrili, že tento človek je pre nás problémový. Veríme však, že vyšetrovatelia konajú nezávisle a na základe dôkazov," uviedol v stanovisku SaS hovorca Ondrej Šprlák.

Vetrák považuje obvinenie Borguľu za vážnu vec. Už v komunálnej politike bol podľa jeho slov známy tým, že bol zapojený do "rôznych biznisov, z ktorých, ako sa ukazuje, niektoré išli za hranu zákona". Vetrák nevie povedať, nakoľko sú obvinenia oprávnené, pripomenul prezumpciu neviny.

Ak by išlo o poslanca OĽANO a podozrenia z korupcie, nevedel by si Vetrák predstaviť jeho ďalšie fungovanie v klube a parlamente. Sme rodina by sa podľa Vetráka malo situáciou zaoberať. A to aj z pohľadu ďalšieho fungovania koalície, aby nemohla byť označovaná za korupčnú preto, že si nevie urobiť poriadok s poslancami podozrivými z korupcie.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) mal v rámci minulotýždňovej akcie Inferno - 8. kruh obviniť aj Borguľu. Polícia doplnila, že medzi obvinenými je aj poslanec Národnej rade.

Meno však nekonkretizovala. V rámci akcie obvinil vyšetrovateľ dokopy päť fyzických a jednu právnickú osobu. Akcia podľa polície súvisela s dokumentovaním korupčnej trestnej činnosti.

Sme rodina za Borguľom stojí. Poslanec hovorí, že v kauze figuruje ako poškodený a doteraz mu nebolo o jeho obvinení oficiálne nič doručené.

01 - Modified: 2023-05-26 09:25:18 - Feat.: - Title: Únik odposluchov v kauze vyšetrovateľov NAKA má pokračovanie. Začalo sa trestné stíhanie 02 - Modified: 2023-05-19 14:03:48 - Feat.: - Title: Akcia Zubár: NAKA zadržala pre drogovú činnosť desať osôb 03 - Modified: 2023-05-17 10:58:41 - Feat.: - Title: NAKA zadržala a obvinila sedem osôb z korupcie 04 - Modified: 2023-05-16 10:17:55 - Feat.: - Title: Akcia Pilát: NAKA zadržala štyri osoby z Finančnej správy pre korupciu 05 - Modified: 2023-05-16 08:33:13 - Feat.: - Title: Vyšetrovateľ sa oboznamuje s dôvodmi zrušenia obvinenia exšéfovi NAKA Zurianovi
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
03. jún 2023 10:44