TASR/Pavol Zachar
StoryEditor

Fico tvrdí, že obvinenie Borguľu súvisí s ním, ospravedlnil sa mu

27.04.2022, 15:15
Autor:
TASRTASR
V súvislosti s odvolávaním Mikulca Fico v pléne opätovne čítal údajné prepisy z rozhovorov policajných vyšetrovateľov. Zopakoval prípady udavačov, ktorí podľa neho na objednávku usvedčovali opozičných predstaviteľov.

Šéf Smeru Robert Fico sa ospravedlnil poslancovi za Sme rodina Martinovi Borguľovi, že sa stal obeťou v rámci jeho prípadu. Obvinenie Borguľu je podľa Fica odkaz ostatným koaličným poslancom, aby poslúchali.

Vyhlásil to v pléne počas prejavu, v ktorom mal odôvodniť návrh opozície na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO). Fico tvrdí, že keďže bude z jeho obvinenia blamáž, koalícia sa rozhodla obviniť aj koaličného poslanca. Označil to za cirkus.

​Obvinenie Fica je podľa jeho slov súčasťou snahy vlády zlikvidovať opozíciu. Vládna koalícia chce podľa Fica urobiť všetko preto, "aby sa aspoň naplnila ilúzia boja koalície s korupciou, ktorú sme vraj my napáchali".

"Fakt je ten, že ste boli obvinený len a len preto, aby sa prekryla obrovská blamáž, ktorá príde v súvislosti s útokom na opozíciu. To, čo sa vám stalo, nie je určené len vám. Toto je určené každému jednému poslancovi vládnej koalície ako silný odkaz - skúste neposlúchať a uvidíte, čo sa vám stane," vyhlásil Fico. Je to podľa neho odkaz poslancom, aby poslúchali.

"Predsa nie je možné, že nerozumiete tomu, že ak je niekto rok alebo dva roky v pozícii poškodeného, tak sa nemôže z neho stať s obrovským mediálnym humbukom obvinený," povedal Fico na margo Borguľu.

V súvislosti s odvolávaním Mikulca Fico v pléne opätovne čítal údajné prepisy z rozhovorov policajných vyšetrovateľov. Zopakoval prípady udavačov, ktorí podľa neho na objednávku usvedčovali opozičných predstaviteľov.

Takisto zopakoval dôvody, pre ktoré v minulosti žiadali odvolať Mikulca. Najnovšie chce opozícia ministra odvolať pre medializované informácie o jeho údajnom priamom zasahovaní do "živých" trestných vecí.

Fico spomenul údajnú komunikáciu o spise medzi Mikulcom a zosnulým bývalým šéfom polície Milanom Lučanským. Mikulec podľa Fica plní špinavé pokyny od šéfa OĽANO a vicepremiéra Igora Matoviča.

01 - Modified: 2022-10-06 14:50:51 - Feat.: - Title: Fico odmietol, že by za schôdzou bola snaha zastrašovať OČTK 02 - Modified: 2022-10-06 17:20:13 - Feat.: - Title: Reforma dôchodkov: Drahý obrat Sme rodina a najväčší medzigeneračný experiment, hodnotia pre HN analytici 03 - Modified: 2022-10-06 07:39:51 - Feat.: - Title: SaS nepodporí mimoriadnu schôdzu iniciovanú Smerom 04 - Modified: 2022-10-05 17:48:18 - Feat.: - Title: Kontroverzná téma v parlamente. Poslanci debatovali o návrhu zakázu vyvesovania dúhových vlajok 05 - Modified: 2022-10-05 16:29:57 - Feat.: - Title: Do programu schôdze parlamentu pribudol návrh na skrátené konanie o úprave rozpočtu
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
07. október 2022 01:35