StoryEditor

Vláda sa venovala Schengenu aj víchrici

12.03.2008, 13:10
Zosúladenie vízovej politiky, vydávanie jednotných schengenských víz, či rozšírenie vybavovacích terminálov na existujúcich medzinárodných letiskách SR. Aj tieto úlohy čakajú Slovensko v rámci Schengenského akčného plánu na roky 2008 až 2009.
Schengenský akčný plán, ktorý dnes schválila vláda, nás bude stáť vyše tri miliardy korún. Slovensko by malo taktiež zvýšiť spoluprácu s členskými krajinami ohľadom boja proti nelegálnej migrácii. Akčný plán hovorí o opatreniach, ktorých splnenie je potrebné na zaistenie bezpečnosti spoločného schengenského územia.

Vláda na svojej dnešnej schôdzi rozhodla aj o uvoľnení takmer 700 - tisíc korún na úhradu škôd po veternej smršti a snehovej kalamite, ktoré v januári minulého roka postihli Prešovský a Trenčiansky kraj.

Rokovanie vládneho kabinetu o správe o informatizácii zdravotníctva, predkladanom ministrom Ivanom Valentovičom však bolo prerušené. Podľa slov ministra Valentoviča bolo príčinou prerušenia to, že sa rezort zdravotníctva musí dohodnúť s ministerstvom financií o spôsobe financovania informatizácie. Minister tvrdí, že na projekt potrebujú vyše tri miliardy korún.
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
13. august 2022 20:33