TASR
StoryEditor

SaS: Budúcnosť koalície je v rukách premiéra Hegera, nemal by ostať ticho

05.05.2022, 10:42
Autor:
TASRTASR
Plénum Národnej rady v stredu neodsúhlasilo žiadosť prokuratúry o vydanie Roberta Fica do väzby.

Budúcnosť vládnej koalície je v rukách premiéra Eduarda Hegera (OĽANO), ten by nemal ostať ticho. Vyhlásila to strana SaS v reakcii na stredajšie 4. mája hlasovanie o žiadosti prokuratúry o súhlas s vydaním poslanca Roberta Fica (Smer-SD) do väzby.

"Napriek tomu, že Igor Matovič (OĽANO) sa snaží hovoriť o SaS ako o tej, ktorá rozbíja vládu, je to práve hlasovanie dvoch poslankýň OĽANO a celého klubu Sme rodina, ktorí popreli jej zmysel a hodnoty," uviedla strana SaS v stanovisku.

Plénum Národnej rady v stredu neodsúhlasilo žiadosť prokuratúry o vydanie Fica do väzby. Za bolo 74 poslancov, proti 49, zdržalo sa 19 a nehlasovalo osem poslancov.

Za vydanie Fica do väzby boli všetci poslanci SaS a Za ľudí, ako aj väčšina poslancov OĽANO. Zdržali sa poslanci Sme rodina. Zdržala sa i Katarína Hatráková a Romana Tabák nehlasovala, následne obe vylúčili z klubu OĽANO.

Proti vydaniu Fica hlasovali členovia klubu Smer-SD i nezaradení poslanci pôsobiaci v neparlamentnom Hlase-SD. Nezaradení poslanci z ĽSNS nehlasovali.

18. máj 2022 23:00