Pred dvomi týždňami sme predstavili trhu práce absolventa aplikovanej matematiky Lukáša. Lukáš túžil po uplatnení vo svete herného priemyslu a tvorby počítačových hier.
Porota zložená z personalistov aj úspešného herného vývojára mu odporučila venovať sa viac tvorbe a programovaniu - ale vo voľnom čase. Zamestnanie, ktoré ho uživí, by si mal nájsť niekde inde - kým si nevytvorí portfólio vlastných výtvorov. Priamo na pohovore pritom dostal ponuku od jedného z porotcov. "Viem si vás predstaviť v našej spoločnosti, ak by ste mali záujem, predstavím vás našim expertom na oddelení Supply Chain,“ oslovila Lukáša personálna riaditeľka Tesco Stores SR Andrea Kožuchová. Nasledujúci týždeň sa uskutočnil "ostrý“ pohovor v centrále najväčšej maloobchodnej siete na Slovensku, na ktorom Lukáš uspel. "S ponúknutým miestom som súhlasil, od 1. septembra by som mal nastúpiť na miesto analytika plánovania v centrále v Bratislave na Zlatých pieskoch,“ uviedol HN rodený Trnavčan.
Pozíciu potvrdili aj zástupcovia Tesca, ostáva len dohodnúť plat a ďalšie podmienky práce. V modro-bielo-červených farbách obchodného gigantu by mal Lukáš pripravovať informácie, analýzy a predpovede riadenia zásob tovaru a logistiky.