StoryEditor

Obvinený rektor Krajník prišiel o funkciu

13.07.2012, 00:00
Autor:
TASRTASR
Obvinený rektor Akadémie Policajného zboru v Bratislave Václav Krajník (na snímke) prišiel kvôli úplatkárskej kauze o svoju funkciu.

Rozhodlo o tom v tajnom hlasovaní všetkých 17 prítomných členov senátu školy. Rektor sa zasadnutia nezúčastnil.

Podľa predsedu Akademického senátu Jozefa Haládika kauza vážne poškodila meno školy a išlo v tomto prípade aj o porušenie služobnej prísahy rektora ako príslušníka Policajného zboru SR. V priebehu budúceho týždňa by sa malo v kauze rozhodnúť o prijatí či neprijatí študentov na štúdium. „Prebieha naďalej vyšetrovanie v prípade prijímacích pohovorov,“ dodal predseda senátu.

V súčasnosti je rektor stíhaný na slobode, keď sa pôvodne priznal a následne tvrdil, že vypovedal po vážnej chorobe, a stiahol svoju výpoveď. Celkove 29 uchádzačov o štúdium bolo v tomto roku prijatých na túto vysokú školu v dôsledku manipulácií. Ide zhruba o štvrtinu ľudí prijatých v tomto roku. Vyplýva to zo zistení policajných vyšetrovateľov, ktoré prezentoval minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD). Minimálne v dvoch prípadoch sa už polícii podarilo dokázať úplatok v celkovej sume 5-tisíc eur.

menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
01. október 2023 04:14