Eduard HegerTASR/J. Novák
StoryEditor

V súvislosti s novými variantmi je dôležité ďalej očkovať, vyhlásil Heger

09.07.2021, 13:33
Autor:
TASRTASR
Zhodujeme sa na tom, že v súvislosti s novými variantmi nového koronavírusu je dôležité zvyšovať mieru zaočkovanosti obyvateľov.

Zhodujeme sa na tom, že v súvislosti s novými variantmi nového koronavírusu je dôležité zvyšovať mieru zaočkovanosti obyvateľov. Uviedol to premiér Eduard Heger po rokovaní s premiérmi krajín Vyšehradskej štvorky (V4) a Slovinska v Ľubľane.

Premiéri Česka, Maďarska, Poľska, Slovenska a Slovinska sa okrem pandémie venovali taktiež slovinskému predsedníctvu v Rade Európskej únie, zbližovaniu Západného Balkánu s EÚ, ale aj environmentálnym otázkam, bezpečnosti a nelegálnej migrácii.

"Priority predsedníctva Slovinska v Rade Európskej únie považujeme za vyvážené a dobre reflektujúce najmä témy, ktoré v súčasnosti zamestnávajú EÚ. Sme pripravení podporovať Slovinsko pri ich implementácii vo všetkých oblastiach, najmä v súvislosti s otázkami právneho štátu," uviedol Heger.

Premiéri sa podľa Hegera zhodli aj na potrebe vyššej dynamiky a dôveryhodnosti prístupového procesu týkajúceho sa krajín Západného Balkánu. Vítajú preto zámer Slovinska zorganizovať summit EÚ s krajinami Západného Balkánu v októbri tohto roka.

Podľa Hegera je okrem zdravotníckej stránky dôležitý aj ekonomický aspekt. "Je preto potrebné zamerať sa na obnovu a podporu našich ekonomík a využiť efektívne všetky európske zdroje, ktorými disponujeme," skonštatoval slovenský premiér.

V súvislosti s Konferenciou o budúcnosti Únie Heger vyhlásil, že ide o príležitosť na podporu a mobilizáciu záujmu občanov o diskusiu o budúcnosti Európy, ktorí by mali byť jej stredobodom.

Na novinársku otázku týkajúcu sa kontroverzií okolo maďarského zákona o ochrane pred pedofíliou Heger uviedol, že táto téma nebola predmetom rozhovorov.

Summit sa v Ľubľane uskutočnil pri príležitosti predsedníctva Slovinska v Rade Európskej únie. Slovinsko rotujúce polročné predsedníctvo v Rade EÚ prevzalo 1. júla od Portugalska.

01 - Modified: 2022-08-02 12:02:13 - Feat.: - Title: Bulharský prezident vymenoval úradnícku vládu premiéra Doneva priateľsky nakloneného k Rusku 02 - Modified: 2022-07-30 05:46:00 - Feat.: - Title: Kľúčovým hráčom pri riešení vládnej krízy je premiér, tvrdí publicista 03 - Modified: 2022-07-30 04:51:16 - Feat.: - Title: Morawiecki: Cesty Poľska a Maďarska sa pre vojnu na Ukrajine rozišli 04 - Modified: 2022-07-29 07:49:26 - Feat.: - Title: Britský minister obrany v boji o post šéfa konzervatívcov podporil Trussovú 05 - Modified: 2022-07-22 10:48:30 - Feat.: - Title: Kremeľ búcha šampanské, v Taliansku po páde vlády mieria k moci jeho spojenci
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
07. august 2022 06:26