StoryEditor

Makó reagoval na Fica: Ak som nedôveryhodný, prečo sa so mnou stretával?

09.07.2021, 15:45
Autor:
TASRTASR
Robert Fico tvrdenia Ľudovíta Makóa o ich stretnutiach poprel, podľa stanoviska na to nemal dôvod.

Bývalý šéf Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó sa vlani stretával s lídrom Smeru-SD Robertom Ficom. Podľa jeho slov mu zadával rôzne úlohy. Makó to povedal novinárom po piatkovom pojednávaní na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku v kauze Judáš.

​"Ak som nedôveryhodný svedok alebo nedôveryhodný človek, tak za otázku stojí, prečo sa so mnou stretával ešte minulý rok v lete a zadával mi rôzne úlohy," pýtal sa Makó.

Malo sa tak diať v čase, keď už bol Fico v opozícii a Makó už nebol funkcionárom finančnej správy, mal od neho chcieť informácie. Tvrdí, že sa s ním stretával aj predtým, keď bol vo funkcii premiéra. O tom, čo od neho chcel, Makó podľa svojich slov hovoriť nemôže.

"Nebudem to bližšie konkretizovať, lebo nemôžem," uviedol na margo vlaňajších stretnutí. Argumentoval tým, že o stretnutiach už "niekde" hovoril. Následne potvrdil, že na túto tému už vypovedal na viacerých miestach.

Zároveň odmietol, že by jeho výpovede v kauzách ovplyvňovali orgány činné v trestnom konaní.

Šéf Smeru to poprel

Fico však odmieta, že by sa s Makóom stretával. Tak znie stanovisko, ktoré poskytol hovorca Smeru Ján Mažgút.

"Robert Fico ako predseda vlády nemal žiaden dôvod stretávať sa a ani sa nestretával s Ľudovítom Makóom. Skúste si sami položiť otázku, aké úlohy mohol od Ľudovíta Makóa ako súkromnej osoby chcieť Robert Fico z pozície opozičného politika," skonštatoval hovorca.

Novinári by sa mali podľa stanoviska radšej rovnako intenzívne zaujímať o obsah stretnutí Igora Matoviča (OĽANO) s Makóom a informovať verejnosť o tom, ako ho súčasná vláda korumpuje cez zákazky so štátnou Slovenskou poštou.

Bol svedčiť

Makó bol v piatok svedčiť na súde v korupčnej kauze, v ktorej figurujú bývalý predstaviteľ Slovenskej informačnej služby Peter Gašparovič a expolicajt Ladislav Vičan.

​Podľa obžaloby zobrali úplatok za zrušenie predbežného opatrenia Kriminálnym úradom finančnej správy, ktorý zablokoval obchodnej spoločnosti majetok. Makó potvrdil, že vedel o úplatku od majiteľa firmy. Pomoc pre firmu mal od neho žiadať bývalý námestník SIS Boris Beňa.

Beňa, ktorý už v prípade uzavrel dohodu o vine a treste, sa v piatok pred súd postavil ako svedok. V súvislosti so štvrtkovou (8. 7.) výpoveďou obžalovaného Petra G., že sa s podnikateľom stretával v rámci plnenia služobných povinností, skonštatoval, že "je to jeho právo ako obvineného aj vymýšľať, aj hovoriť, že moja výpoveď je klamlivá".

01 - Modified: 2022-11-23 09:31:48 - Feat.: - Title: Ficov chránenec Kučerka pred finálnym verdiktom: jeho obhajoba zisťovala, či ho súd neuprednostnil 02 - Modified: 2022-11-17 18:43:17 - Feat.: - Title: Autoprotest Smeru: Neostáva nám nič iné, ako varovať vládu a prezidentku a ratovať Slovensko, povedal Fico 03 - Modified: 2022-11-17 13:15:46 - Feat.: - Title: Fico: Smer je proti vstupu Ukrajiny do NATO. Spolupracovať treba aj s Ruskom 04 - Modified: 2022-11-17 16:50:23 - Feat.: - Title: Smer sa vráti, odkázal Robert Fico z Hradu. Straníkom sľúbil vyhrať voľby a útočil na Hlas 05 - Modified: 2022-11-16 11:05:23 - Feat.: - Title: Fico, Kaliňák a Gašpar stupňujú aktivity. Kauzu Súmrak žiadajú prerušiť, vytiahli i nahrávky vyšetrovateľov
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
26. november 2022 21:29