„Politická strana sa stáva skutočnou až vtedy, keď prvýkrát prežije svojho predsedu,“ prihovára sa v liste členom SaS poslanec a člen Republikovej rady strany Jozef Kollár. Oznamuje im, že sa na marcovom kongrese chystá kandidovať na lídra namiesto Richarda Sulíka.
Kollár v liste nepriamo kritizuje Sulíka, vyčíta mu, že vedie rebríček najpopulárnejších politikov Slovenska, a nie je tímovým hráčom. „Nemôžem sa zmieriť s tým, že takmer pätina členov prejavuje svoju nespokojnosť tak, že je pripravená nezaplatiť do konca roka členské a opustiť naše rady,“ uviedol Kollár.
Pripomína aj honosné sídlo SaS v hlavnom meste. „To, čím SaS je, z nej nerobí finančné bremeno v podobe veľkého Liberálneho domu, ale práve ľudský potenciál vo vás.“
Kollár včera nedvíhal mobil. Keď sa ho minulý týždeň HN na kandidatúru pýtali, odpovedal takto: „Neviem, či zvažujem. Nad tým som sa, pravdu povediac, ešte nezamýšľal.“
| |
Celý článok nájdete v zajtrajších Hospodárskych novinách. |
