StoryEditor

Antipolitika voči Ficovej vláde nestačí, tvrdí Figeľ

15.08.2015, 10:49
Autor:
SITASITA
Generačná výmena v politike býva podľa neho viac marketingová floskula ako zrelý postoj

KDH bolo podľa predsedu hnutia Jána Figeľa doteraz motorom konštruktívnej spolupráce blízkych strán a bude ním aj naďalej. Ako pripomenul v rozhovore pre agentúru SITA, keď Slovensko čelilo hrozbe pokračovania mečiarovskej nedemokratickej politiky, porušovania ústavnosti a zneužívania štátnej moci a hrozbe medzinárodnej izolácie, bolo potrebné spojenie demokratických síl a občanov neštandardne, ale odhodlane a s odvahou.

Tak vznikla Modrá koalícia a následne Slovenská demokratická koalícia. “Ich rozhodujúcou a najsilnejšou súčasťou bolo KDH,“ zdôraznil. Dnes sa podľa Figeľa znovu žiada spolupráca demokratických síl a občanov voči populizmu, korupcii a zadlžovaniu národa.

KDH podporuje skôr štandardné vzťahy na základe hodnotovej a programovej zhody, ktorá je predpokladom nielen stability, ale aj zodpovednej politiky slúžiacej ľuďom a verejnému záujmu. Antipolitika, či jednoduché vymedzovanie sa voči Smeru, alebo Ficovi nestačí. V tomto sú paradoxne najväčšími protagonistami tí, čo povalili Radičovej vládu,“ vyhlásil Figeľ. Spolupráca zodpovedných strán a zrelej politiky je podľa predsedu KDH potrebná ako alternatíva voči korupcii a populizmu, voči arogancii moci jednej strany, ktorá obsadila aj kontrolu financií, obstarávania a zákonnosti v štáte. 

Stratégia KDH+ je podľa Figeľa potvrdením a nástrojom takejto spolupráce. „Stratégiu KDH+ považujem za inováciu a nástroj na posilňovanie ľudovej politiky a potenciálu pripraveného slúžiť verejnosti. Je otvoreným pozvaním pre tých, ktorí s nami zdieľajú program a hodnoty a chcú pre krajinu urobiť viac,“ povedal. KDH+ podľa neho funguje a rozvíja sa.

„ Za pol roka sa k nám pridali osobnosti verejného života ako športový odborník a majster sveta Ján Filc, expert na ústavné právo Peter Kubina a ďalší, ale tiež politici ako Alojz Hlina, Jozef Mikuš a europoslanec Ivan Štefanec. Do dialógu s KDH o odborných riešeniach v oblastiach podnikania a zamestnanosti, cestovného ruchu, rómskej agendy, pôdohospodárstva a životného prostredia, školstva a zdravotníctva vstúpili na siedmych konferenciách odborné a stavovské organizácie a komory a ekonomickí a sociálni partneri, spolu takmer 500 účastníkov,“ uviedol Figeľ. Z tohto dialógu vzíde podľa neho základ volebného programu ako spoločná a kvalitná cesta pre národ a spoločnosť.

KDH+ je podľa Figeľa stratégia dlhodobého rastu a rozširovania hnutia. „Ďalšie nové aktivity a personálne posily predstavíme v septembri. Pre niektorých to bude prekvapenie, pre slušných ľudí to bude povzbudenie,“ uviedol. Generačná výmena v politike býva podľa neho viac marketingová floskula ako zrelý postoj. „Totiž nie všetko staré je zlé, a nie všetko nové je dobré. Mladosť neznamená skúsenosť, ako kvantita nenahradzuje kvalitu a osvedčenú značku. Najlepšia je rozumná kombinácia,“ povedal.

01 - Modified: 2007-08-21 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Nástupca Putina? Tipnite si
01 - Modified: 2022-12-07 16:40:29 - Feat.: - Title: Ďuriš Nicholsonovej chystaný projekt má ambíciu byť vládnou stranou. "Pôjde o reálnu alternatívu" 02 - Modified: 2022-11-30 20:05:47 - Feat.: - Title: Ukrajina uviedla, že našla zbrane v priestoroch patriacich proruskému politikovi 03 - Modified: 2022-11-24 21:29:33 - Feat.: - Title: Prieskum: Rozdiel medzi Hlasom a Smerom sa zväčšil. Mierne oslabuje SaS, OĽANO aj Sme rodina 04 - Modified: 2022-11-20 14:05:31 - Feat.: - Title: Prekvapivé výsledky prieskumu. Najdôveryhodnejším členom vlády je Krajniak, najviac sa prepadol premiér Heger 05 - Modified: 2022-11-19 09:47:14 - Feat.: - Title: Analytik Mislovič o prieskume Medianu: Pred voľbami sme odhalili pokles PS, aj vtedy nás kritizovali
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
08. december 2022 23:18