StoryEditor

10 výrokov poslancov, ktoré v parlamente vyvolali rozruch

17.04.2015, 00:00


Druhý deň odvolávania podpredsedu parlamentu Jána Figeľa bol hektický. Poslanci sa urážali, kričali po sebe a obviňovali. Padali ostré slová, za ktoré sa potom niektorí aj ospravedlňovali. K pointe však neprišlo. Rokovania o odvolaní Figeľa pokračujú aj dnes.


Čítajte aj: Dianie v parlamente sme posledné dva dni sledovali online


Prečítajte si 10 kontroverzných výrokov, ktoré zazneli štvrtok v parlamente:

1. "Fico je kaz tejto spoločnosti. Zubný kaz vyriešite relatívne rýchlo u zubára, s Ficom je však veľký problém," povedal poslanec OĽaNO Igor Hraško.

2. "Keďže sú tu deti, budem musieť zo svojho prejavu vyškrtať polovicu slov," reagoval poslanec za KDH Jozef Mikloško na informáciu, že sa do sály prišli pozrieť žiaci zo základnej školy v Šamoríne.

3. "Ak mi dokážu poslanci Smeru, že som predal čo i len jedno tričko I love Mečiar, tak ja budem minimálne dva týždne chodiť v tričku 'Milujem Smer'," povedal člen poslaneckého klubu KDH Alojz Hlina.

4. "Oni si postavia toho svojho maskota, ktorý klame, že dlhy zaplatia banky a nie ľudia. Zaplatia to ľudia, namiesto toho aby ste zobrali majetok Širokému, tak zoberiete majetok ľuďom," adresoval výčitku premiérovi Robertovi Ficovi šéf strany OĽaNO Igor Matovič.

5. “Zlodej zistil, že sa mu na to už prichádza, že tá miska sa už prelieva, preto začal kričať a ukazovať na nevinného, aby sa vyvinil. Preto Robert Fico ukázal na Radičovej vládu, aby poskytol náhradného vinníka za svoje zlyhania, za Širokého zlodejiny,“ povedal poslanec SDKÚ Ľudovít Kaník vo faktickej poznámke v parlamente.

6. "Počul som po chodbách, ako poslanci tvrdili, že je načase, aby sa Figeľ odvolal," vyhlásil poslanec Smeru Ľubomír Želiezka.

7. "Neviem si predstaviť, že by niektorá strana išla do vlády so Smerom. Toto je začiatok Ficovho konca. Musíme ho dostať do opozície, aby sme zabránili kradnutiu, ktoré predvádzajú mecenáši Smeru. Dosť bolo Fica," povedal poslanec KDH Alojz Přidal.

8. "Máte špinavý koberec tam dole. Som zvedavý, či prijmete ešte nejakú návštevu, možno tak z rovníkovej Afriky," odkázal Alojz Hlina šéfovi parlamentu Petrovi Pellegrinimu.

9. "Kde je pán Figeľ? Kde je? Veď ho odvolávame," pýtal sa poslanec Smeru Anton Martvoň.

10. Igor Matovič v parlamente parafrázoval, čo má poslanec Smeru Ľuboš Blaha napísané nad posteľou. "Nekradnem málo, aby ma nezavreli, kradnem veľa, aby som urobil kariéru."

01 - Modified: 2007-05-12 12:39:00 - Feat.: 0 - Title: Počas leta opäť viacero obmedzení pre dopravné stavby
01 - Modified: 2022-11-25 11:35:57 - Feat.: - Title: Finančný výbor prerokoval rozpočet, Klimek upozornil na riziká provizória 02 - Modified: 2022-11-23 21:28:55 - Feat.: - Title: Známemu ruskému opozičnému politikovi Iľjovi Jašinovi o pol roka predĺžili väzbu 03 - Modified: 2022-11-23 12:06:25 - Feat.: - Title: Vláda s podporou SaS automaticky počítať nemôže. Sulík zopakoval, že návrh rozpočtu určite nepodporia 04 - Modified: 2022-11-25 09:05:00 - Feat.: - Title: Posledný krok k rozdeleniu Česko-Slovenska urobil parlament, nebolo to však jednoduché 05 - Modified: 2022-11-19 20:47:31 - Feat.: - Title: V malajzijskom parlamente nebude mať žiadne zoskupenie väčšinu, tvrdí tlač. Musia sa dohodnúť
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
26. november 2022 12:47