StoryEditor

Poslanecký klub SDKÚ má nového šéfa. Kaníka

27.06.2014, 11:16
Autor:
tasr, stltasr, stl

Poslanecký klub SDKÚ-DS povedie Ľudovít Kaník. Jeho jednomyseľné zvolenie do funkcie oznámil dnes predseda strany Pavol Frešo.

Ešte donedávna hrozil klubu zánik. Strana totiž prišla o Mikuláša Dzurindu a Ivana Mikloša, ktorých odchod z klubu by znamenal jeho koniec. Nebolo by v ňom totiž dosť členov. Na to, aby klub mohol fungovať, musí mať minimálne osem členov.

Klub strane napokon nezanikol. Podpredseda strany Ivan Štefanec sa totiž dohodol s odídencami Dzurindom a Miklošom, že ostanú jeho členmi a umožnia tak fungovanie klubu.

Dzurinda a Mikloš ohlásili odchod z SDKÚ-DS 4. júna. Ako dôvod uviedli najmä nespokojnosť s tým, ako strana funguje a vyvíja sa.

 

menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
14. január 2026 23:06