StoryEditor

Kňažko vyzval Kisku. Nechce, aby vo voľbách zvíťazili bilbordy

20.02.2014, 11:41
Autor:
tasr, stltasr, stl

Keby sme sa spoľahli na to, že bude stačiť reklama, marketing a bilbordy, tak by sa prezidentom pravdepodobne stal nejaký obľúbený prášok na pranie. Takéto slová adresoval kandidát na prezidenta SR Milan Kňažko svojmu súperovi Andrejovi Kiskovi. Na dnešnej tlačovej konferencii ho vyzval, aby s ním začal diskutovať.

"Dnes máme kandidáta, ktorý má predstavy zásadne rozdielne od iných kandidátov, máme demokratických kandidátov a máme jedného bilbordového. Ja ho aj z tohto postu chcem vyzvať, aby zostúpil z bilbordov a aby začal diskutovať, pretože v opačnom prípade argumenty, ktoré uvádza, nie sú presné, ak nechcem povedať, že nie sú pravdivé," uviedol Kňažko.

Kňažko tvrdí, že Kiska sa vyhýba diskusií s ním. Nezúčastnil sa na nedávnej diskusii v kníhkupectve na Námestí SNP v Bratislave, odriekol účasť na dnešnej diskusii v týždenníku Trend a podľa Kňažka tiež nemieni prísť na diskusiu do Pastoračného centra v Bratislave 24. februára a 5. marca.

Takéto správanie sa svojho súpera v zápase o post prezidenta SR Kňažko považuje za nedemokratické. Zvyšní kandidáti sa podľa neho na diskusiách zúčastňujú, s výnimkou premiéra Roberta Fica. U toho ale Kňažko oceňuje, že vopred oznámil, že diskutovať nepotrebuje. Zdôvodnenia Kisku, prečo na diskusiách nie je prítomný, považuje za zmätočné.

"Na základe bilbordov a marketingu by nemal byť zvolený prezident. Kandidát na post prezidenta by sa mal predovšetkým zúčastňovať na verejných diskusiách. To je ten najdemokratickejší a najsprávnejší spôsob nielen u nás, ale všade na svete, aby si ľudia mohli vybrať, aby videli v konfrontácii rôzne názory jednotlivých kandidátov a aby kandidáti mali možnosť oznámiť svoje programy, obhájiť ich a aby svoje názory prezentovali v istej polemike a konfrontácii, ktorá je prirodzená pre demokraciu," uviedol Kňažko.

Kňažko pripustil, že v prípadnom druhom kole môže Kisku nepodporiť, aj keď deklaroval, že sa za protivníka Roberta Fica postaví. "Zrozumiteľne som povedal, že podporím demokratického kandidáta, ale s kandidátom, ktorý neuznáva demokratické spôsoby, budem mať trošku problém."

Prvé kolo prezidentských volieb sa na Slovensku uskutoční v sobotu 15. marca. Pokiaľ v ňom ani jeden kandidát nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov oprávnených voličov, v sobotu 29. marca sa uskutoční druhé kolo. V ňom sa stretnú dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého kola. Zvolený kandidát sa ujíma funkcie prezidenta SR zložením sľubu. Skladať ho bude 15. júna, keď sa skončí funkčné obdobie súčasnej hlave štátu Ivanovi Gašparovičovi.

Oficiálnymi kandidátmi na prezidenta SR sú premiér Robert Fico (Smer-SD), manažér a filantrop Andrej Kiska, expredseda KDH Ján Čarnogurský, šéf klubu KDH Pavol Hrušovský (KDH, Most-Híd, SDKÚ-DS), Jozef Behýl, expolitik Milan Kňažko, nezaradený poslanec NR SR Radoslav Procházka, nominant SMK Gyula Bárdos, Milan Melník, kardiológ Viliam Fischer, Stanislav Martinčko, kandidát KSS Ján Jurišta, primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko a poslankyňa NR SR Helena Mezenská z OĽaNO.

 

01 - Modified: 2006-01-30 12:39:00 - Feat.: 0 - Title: Dánsko varuje svojich občanov v moslimských krajinách
01 - Modified: 2022-11-16 06:44:28 - Feat.: - Title: Donald Trump chce opäť žiť v Bielom dome. Oznámil svoju kandidatúru na prezidenta 02 - Modified: 2022-10-31 12:05:44 - Feat.: - Title: „Dnes svetu hovoríme, že Brazília je späť.“ Lula da Silva porazil Bolsonara a stáva sa novým prezidentom 03 - Modified: 2022-09-01 15:24:40 - Feat.: - Title: Kazašský prezident Tokajev chce obhájiť svoj mandát v predčasných voľbách 04 - Modified: 2022-08-09 08:14:18 - Feat.: - Title: Korčok: Prezidentské voľby v Bielorusku boli v rozpore s demokratickými princípmi, ku ktorým sa hlásime 05 - Modified: 2022-05-03 15:05:36 - Feat.: - Title: Fico má pre rok 2024 tri možnosti. Ani jedna nie je dobrá
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
06. december 2022 01:36