StoryEditor

Galko kritizoval Kňažka: Na primátora Bratislavy sa nehodí

17.10.2014, 14:55
Autor:
tasrtasr

Pri hľadaní kandidáta na primátora Bratislavy, ktorý by získal podporu Slobody a Solidarity (SaS), postupovala strana aj vylučovacou metódou a dospela k menu kandidátky Siete Tatiany Kratochvílovej. „Zvyšní dvaja pravicoví kandidáti na post bratislavského primátora pre nás nie sú priechodní. Milanovi Kňažkovi nechceme uberať zásluhy z minulosti, ale sme presvedčení, že on sa na pozíciu primátora hlavného mesta SR nehodí,“ povedal v televíznej diskusii na portáli Teraz.sk podpredseda SaS Ľubomír Galko. „Bratislava potrebuje agilného primátora v mladšom veku, ktorý ju bude viesť manažérskym spôsobom,“ poznamenal Galko.

Kňažko pre TASR reagoval slovami, že reálnu zmenu do Bratislavy môže priniesť práve on. „Ako dvojnásobný minister a riaditeľ televízie mám dostatok skúseností na to, aby som dokázal úspešne riadiť naše mesto. Ak si pán Galko a SaS úprimne želajú v Bratislave zmenu, tak by mali v prvom rade podporiť kandidáta, ktorý má reálnu šancu túto zmenu zrealizovať a poraziť v Bratislave Smer-SD,” konštatoval Kňažko. 

SaS sa v Bratislave napokon rozhodla pre podporu kandidátky Siete Tatiany Kratochvílovej. „Nepokladám ju za outsiderku. Má nevýhodu, že nie je známa. Na druhej strane je to človek, ktorý je odborne zdatný,“ poznamenal Galko s tým, že vo voľbách často rozhodujú až posledné dni pred hlasovaním. Zdôraznil, že je teraz na Sieti, aby Kratochvílovej organizovala kampaň, ktorá jej umožní prezentovať odborné témy.

Na margo skutočnosti, že pravica ponúka v Bratislave dve rôzne koalície, Galko poznamenal, že SaS korektne komunikovala so všetkými stranami. Nároky jednotlivých pravicových subjektov na počty kresiel v mestskom zastupiteľstve však boli podľa neho také vysoké, že ich nebolo možné vtesnať do ponuky jednej koalície. „Bolo by treba viac poslancov v mestskom zastupiteľstve,“ poznamenal s úsmevom Galko.

V diskusii rozprával aj o projekte SaS Priatelia slobody, ktorý združuje jej nestraníckych spolupracovníkov, aktuálne je ich podľa Galka viac ako 1200, o situácii v Košiciach, Banskej Bystrici, ale aj o celkovej stratégii SaS v komunálnych voľbách.

01 - Modified: 2006-11-22 08:15:51 - Feat.: 0 - Title: Čím viac detí, tým vyššia penzia
01 - Modified: 2022-12-07 20:41:36 - Feat.: - Title: Kongres odvolal peruánskeho prezidenta Castilla po jeho rozhodnutí rozpustiť zákonodarcov 02 - Modified: 2022-12-03 06:24:00 - Feat.: - Title: Obávam sa o demokraciu po najbližších parlamentných voľbách, tvrdí politológ. Dôvod na predčasné nevidí 03 - Modified: 2022-11-28 17:43:50 - Feat.: - Title: Prieskumom stále dominuje Hlas. Strana by v novembri vyhrala voľby, na druhom mieste skončil Smer 04 - Modified: 2022-11-25 06:20:33 - Feat.: - Title: Víťaz izraelských volieb Likud sa dohodol na vládnej koalícii s krajnou pravicou 05 - Modified: 2022-11-23 21:09:32 - Feat.: - Title: Na Aljaške dnes v noci oznámi výsledok volebného súboja o senátorské kreslo
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
08. december 2022 04:23