StoryEditor

Exposlanca Smeru pustili na slobodu. Čižnár je proti

10.03.2015, 14:35
Autor:
TASRTASR
Vladimír Jánoš sa minulý týždeň vzdal poslaneckého mandátu. V policajnej cele strávil štyri dni.

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár nesúhlasí s rozhodnutím Okresného súdu v Prievidzi, ktorý dnes bývalého poslanca Národnej rady SR Vladimíra J. (Smer-SD) prepustil na slobodu.

"V tejto chvíli sa nebudem vyjadrovať k rozhodnutiu prvostupňového súdu, nakoľko som nebol oboznámený s dôvodmi rozhodnutia prepustenia obvineného na slobodu. I napriek tomu, s poukazom na dôkazy, ktoré boli doposiaľ zadovážené, trvám na tom, že dôvody väzby sú reálne dané tak, ako boli uvedené v návrhu prokurátora Okresnej prokuratúry v Prievidzi na vzatie obvineného do väzby," uviedol Čižnár.

Ako doplnil, práve preto bola proti rozhodnutiu prvostupňového súdu podaná sťažnosť prokurátorom, o ktorej v najbližšom čase rozhodne Krajský súd v Trenčíne. "V tejto trestnej veci oceňujem aktívny a profesionálny postup prokurátorov Okresnej prokuratúry v Prievidzi a krajskej prokurátorky v Trenčíne. Chcem zdôrazniť, že doposiaľ na všetkých úkonoch trestného konania smerujúcich k prvotnému dokazovaniu trestnej činnosti museli prokurátori vydávať písomné a ústne pokyny vyšetrovateľovi Policajného zboru SR," dodal.

Vladimíra Jánoša., ktorý čelí obvineniu zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby, dnes na základe rozhodnutia sudkyne prievidzského súdu prepustili po štyroch dňoch v policajnej cele na slobodu. Podľa trenčianskej krajskej policajnej hovorkyne Eleny Antalovej bol obvinený prepustený na kauciu.

Tú sudkyňa v pondelok (9.3.) večer stanovila na 20.000 eur. K rozhodnutiu sa dnes odmietol vyjadriť exposlanec, ako i jeho právny zástupca Ľubomír Hrežďovič. Právny zástupca exposlancovej manželky Ivan Katrinec rozhodnutie súdu rešpektuje, aj keď sa s ním nestotožňuje.

O vznesení obvinenia voči Vladimírovi J. informovala Antalová v sobotu 7. marca. Ako uviedla, Vladimír Jánoš sa v piatok 6. marca vo večerných hodinách dobrovoľne dostavil na predvolanie na Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Prievidzi k vyšetrovateľovi odboru kriminálnej polície. "Tam mu bolo doručené uznesenie o vznesení obvinenia a na základe pokynu prokurátora Okresnej prokuratúry v Prievidzi bol zadržaný," doplnila.

V súvislosti s týmto prípadom polícia 6. marca obvinila aj ďalšie dve osoby, 57-ročný JUDr. Jozef N. z Prievidze a 71-ročný MUDr. Vladimír N. z Prievidze čelia obvineniu zo zločinu marenia spravodlivosti. Obvinenie sa podľa Antalovej týka lekárskeho potvrdenia, ktoré sa ukázalo ako nepravdivé.

Vladimír Jánoš sa vzdal poslaneckého mandátu aj funkcie okresného šéfa Smeru-SD v Prievidzi po medializácii jeho konfliktov s manželkou, s ktorou je v rozvodovom konaní.

Katrinec v stredu 4. marca podal na Generálnu prokuratúru SR podnet na prešetrenie týrania zverenej osoby, podnet za vydieranie, vyhrážanie sa a hrubý nátlak, ktorého sa mal dopustiť na svojej manželke.

Exposlanec potom podal trestné oznámenie pre podozrenie z trestného činu ohovárania, krivého obvinenia a porušenia dôvernosti ústneho prejavu. Informácie, ktoré sa objavili v médiách, označil za lži, polopravdy a nepravdivé obvinenia.

Tvrdí, že sa nikdy nedopustil skutkov, z ktorých ho manželka a rôzne osoby obviňujú. Následne polícia 4. marca večer zaistila zbrane, ktoré mal v legálnej držbe.

01 - Modified: 2007-04-09 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Krátko
01 - Modified: 2022-07-21 14:01:51 - Feat.: - Title: Po protestoch v Uzbekistane zo začiatku mesiaca zostávajú stovky ľudí za mrežami 02 - Modified: 2022-07-13 17:05:42 - Feat.: - Title: Opozičného politika Iľju Jašina vzali na dva mesiace do väzby 03 - Modified: 2022-06-01 07:53:10 - Feat.: - Title: Najvyšší súd: Para zrejme vymyslel plán, ako ochrániť Kaliňáka s Počiatkom 04 - Modified: 2022-05-25 18:37:06 - Feat.: - Title: Berlusconimu hrozí šesť rokov väzenia za korupciu svedkov 05 - Modified: 2022-05-13 09:37:46 - Feat.: - Title: Kaliňák ide na slobodu. Prepustili ho z väzby
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
16. august 2022 16:03