StoryEditor

Ľudia sa búria proti rozkopanému mestu. Košičania preto dostali darček

10.06.2015, 19:04
Autor:
lmlmaszasz
Košičania si „vymodlili“ kompenzácie za rozkopané mesto.

Košičania sa dočkali dobrej správy. Dostanú výrazné úľavy v mestskej doprave. Dôvodom je fakt, že sa Košičania búria kvôli katastrofálnemu stavu dopravy v metropole východu v čase rekonštrukcie električkových tratí. Informáciu priniesol portál kosicednes.sk.

Cieľom tohto rozhodnutia je totiž zmierniť komplikácie, ktoré Košičanom vznikli. „Kompenzácie sú navrhnuté podľa žiadostí cestujúcej verejnosti. Platiť by mali, ak ich schvália poslanci košického mestského zastupiteľstva. Kompenzácie by mali po schválení platiť od 1. júla do 31. októbra, kedy by mala byť ukončená stavba Modernizácia električkových uzlov, teda ich rekonštrukcia,“ potvrdila pre hnonline.sk hovorkyňa dopravného podniku v Košiciach Michaela Karaffová.


Prečítajte si aj: Pán Prešova nestíha, "rozbité" Košice musia čakať


Pozrite si, ako vyzerajú rozkopané Košice kvôli rekonštrukcii električkových tratí:


Rozkopané Košice. Snímka: TASR/F. Iván

Problémy vznikli kvôli rekonštrukcii železničných tratí, ktoré má pod palcom firma Dúha známeho slovenského podnikateľa Miroslava Remetu. Firma však nestíha a Košice tak pripomínajú veľkú stavbu, ktorá ľuďom komplikuje život. Už teraz Dúha avizuje, že stavba mešká 80 dní. 

Vyskakujú nové riziká, ako nedávny nález ľudských kostí pred Auparkom,“ povedal pre HN podnikateľ Remeta. Dodáva, že všetky práce by chceli ukončiť do konca septembra.

Karaffová priznala, že „na začiatku rekonštrukcie na kompenzácie nebol žiadny dôvod, najväčšie problémy v doprave (dopravné zápchy) začali totiž až v máj.

Kompenzácie sa však Košičanom aj tak mália. Pobúrení sú naďalej. „Srandisti… MHD mala byť zadarmo už pol roka a nie tieto odrobinky... Lepšie ako drôtom do oka, ale malo to tu byť od začiatku... Super, o koľko peňazí som prišiel od januára do júla! A teraz idú kompenzovať? Čo sa blížia voľby,?” píšu ľudia na sociálnej sieti.

Úľavy pre Košičanov:

  • po schválení zastupiteľstvom budú kompenzácie platiť od 1. júla 2015
  • polhodinový lístok bude platiť hodinu
  • vodiči s občianskym preukazom a technickým preukazom auta budú môcť v pondelok a v piatok cestovať zadarmo
  • platnosť štvrťročníka sa predĺži o tri týždne
  • platnosť polročného lístka sa predĺži o šesť týždňov
  • štvorzastávkový lístok bude platiť pol hodiny
  • platnosť mesačníka sa predĺži o týždeň
     
01 - Modified: 2007-06-21 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Informácie o eure chýbajú
01 - Modified: 2022-10-03 16:13:43 - Feat.: - Title: Riešiť alkohol za volantom nestačí. Problém je inde 02 - Modified: 2022-10-02 07:46:13 - Feat.: - Title: Rezort dopravy pripravuje zákon na zjednotenie podmienok verejnej osobnej dopravy 03 - Modified: 2022-09-29 09:03:44 - Feat.: - Title: V najbližších rokoch pribudnú raketovo elektromobily. Ako to ovplyvní dopravu a životné prostredie? 04 - Modified: 2022-09-26 08:32:25 - Feat.: - Title: Vozový park v Bratislave majú obmeniť ďalšie nové kĺbové autobusy 05 - Modified: 2022-09-26 08:15:12 - Feat.: - Title: Lengvarského rezort vyhlásil výberové konania na riaditeľov dvoch nemocníc v Košiciach
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
06. október 2022 15:12