StoryEditor

Figeľ chce ukončiť vládu Smeru. Hovoril o nových spojeniach

13.12.2014, 16:11
Autor:
TASRTASR
Šéf KDH vyhlásil, že Frešova SDKÚ oslabovala Ľudovú platformu, ktorú vytvorili s Mostom.

Kresťanskí demokrati chcú ukončiť vládu jednej strany, a teda zastaviť ľavicové smerovanie krajiny. Spolupracovať mieni s takými partnermi, ktorí zdieľajú podobné programové ciele a hodnoty ako KDH. Po rokovaní Rady KDH v Bratislave to dnes povedal predseda hnutia Ján Figeľ.

"KDH je aj nositeľom hodnôt a programu, ktorý je dôležitý ako ponuka, ale aj aktérom pre spoluprácu s občanmi, odborníkmi, osobnosťami verejného života, ale aj s politickými partnermi tak, aby vznikla politická alternatíva," uviedol Figeľ v súvislosti so stratégiou, s ktorou pôjde KDH do budúceho roka a do parlamentných volieb.

Partnerov nemieni hľadať na ľavej strane politického spektra. "Chceme ponúknuť občanom a politickým partnerom konkrétne formy primeranej spolupráce. Chceme spájať občanov, odborníkov, ktorí sú presvedčení o tom, že Slovensko potrebuje zmenu. Partnerov, ktorí s nami zdieľajú hodnoty," zdôraznil Figeľ.

Nepovedal, s kým si KDH vie predstaviť spoluprácu. Poukázal však na Ľudovú platformu, v ktorej boli spojené KDH, SDKÚ-DS a Most-Híd. SDKÚ-DS podľa Figeľa platformu oslabovala. Situáciu v strane, v ktorej okrem predsedu Pavla Freša a pokladníka Ľudovíta Kaníka zo známych mien už nikto nezostal, nechce komentovať.

Poukázal na jednotlivcov v parlamente, ako aj vznikajúce subjekty, ktoré chcú byť stredopravé, a v ktorých by mohlo KDH nájsť partnerov na spoluprácu. Nekonkretizoval nikoho. "Chceme spoluprácu na báze hodnôt a programovej blízkosti. Kto to má byť, je skôr pozvaním," doplnil s tým, že KDH chce prísť so zrozumiteľnou a konštruktívnou ponukou.

Figeľ zdôraznil, že Slovensko potrebuje nielen stabilnú, ale aj zodpovednú vládu. Tá súčasná ňou podľa neho nie je. Upozornil na korupciu, ktorej sa podľa neho za vlády Roberta Fica (Smer-SD) darí. "Korupcia a predražené verejné obstarávania sú najväčšia diera, kde unikajú milióny eur," povedal.

Šéf KDH tiež pripomenul novembrové komunálne voľby, v ktorých podľa neho hnutie potvrdilo pozíciu druhej najsilnejšej politickej strany. "Osem primátorov, takmer 240 starostov a vyše 2400 poslancov, je vyjadrením pripravenosti a odhodlania slúžiť občanom tam, kde žijú. Slúžiť vo verejnom záujme," uzavrel.

01 - Modified: 2007-01-22 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Ako bezpečne používať internetbanking
01 - Modified: 2024-03-01 18:30:00 - Feat.: - Title: Parlament zasadne až po prezidentských voľbách, Pellegrini si berie viac času na kampaň 02 - Modified: 2024-02-29 13:25:50 - Feat.: - Title: Neschválené limity sa rozchádzali s predpokladmi aj plánmi vlády, reaguje Smer na rozpočtovú radu 03 - Modified: 2024-02-28 15:18:38 - Feat.: - Title: Šéf KDH Majerský v HNtelevízii: Ani náboj Ukrajine? Koalícia nehrá fér hru, predáme tam celý arzenál 04 - Modified: 2024-02-27 13:49:29 - Feat.: - Title: Minister Susko hovorí o klesaní šance vyšetriť násilné skutky s pribúdajúcim časom 05 - Modified: 2024-02-26 07:57:27 - Feat.: - Title: Prieskum: Voľby by vyhral Smer, SNS aj Matovičovo hnutie je mimo parlamentu
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
03. marec 2024 04:14