StoryEditor

Rybníček bude kandidovať za primátora ako nezávislý. Podporú strán víta

05.09.2014, 11:12
Autor:
tasr, stltasr, stl

Úradujúci trenčiansky primátor Richard Rybníček sa bude uchádzať o dôveru voličov aj v novembrových komunálnych voľbách. Na post primátora bude kandidovať ako nezávislý kandidát, víta však aj podporu politických strán z celého politického spektra.

Za jednu z priorít v prípade zvolenia za primátora považuje Rybníček intenzívnu spoluprácu s Trenčianskym samosprávnym krajom najmä v súvislosti s čerpaním eurofondov. Mesto aj s priľahlými oblasťami by v nasledujúcom programovacom období mohlo čerpať z eurofondov až 32 miliónov eur. "Budeme preto musieť dohodnúť kľúčové veci. Prioritami sú rozvoj cestovného ruchu a rekonštrukcia Mierového námestia. Rád by som s vedením TSK hovoril o využití Trenčianskeho hradu a o výstavbe lanovky na tento náš skvost," skonštatoval Rybníček.

Dôležité podľa neho bude aj "poľudštenie" nákladov mesta Trenčín. Mestu sa po štyroch rokoch rozviažu ruky s platením dlhu spoločnosti Marius Pedersen za kosenie mesta ešte v roku 2010. V nových zmluvách chcú vyrokovať lepšie podmienky v oblasti odpadového hospodárstva, ale aj v mestskej hromadnej doprave so spoločnosťou SAD Trenčín. Rybníček tiež verí, že sa podarí začať s výstavbou nového futbalového štadióna a rekonštrukciou športovej haly. V spolupráci s hokejovým klubom a vládou SR chcú hovoriť aj o rekonštrukcii Zimného štadióna Pavla Demitru. Ďalšou vecou, ktorú by rád dotiahol, je projekt Trenčín SiTy. Je to podľa neho kľúčové z hľadiska budúcnosti rieky Váh.

"Chcel by som tiež dosiahnuť, aby sme v spolupráci s ostatnými primátormi a starostami povedali vláde SR, že pokiaľ zostane systém fungovania štátu a samospráv v súčasnom stave, som presvedčený, že mestá a obce nebudú môcť utiahnuť vlastný rozvoj. Mám pocit, že štát si vo veľa veciach necháva sviečkovicu a mestám a obciam necháva len ohlodané kosti. Už ďalej nedokážeme šetriť tak, ako nás o to žiada vláda. Táto krajina potrebuje radikálnu komunálnu reformu, potrebujeme posilniť mestá a obce," zdôraznil Rybníček.

Mesto Trenčín podľa neho prežilo štyri ťažké konsolidačné roky, Trenčania sa ukázali ako veľmi statoční ľudia, ktorí dokázali zvládnuť veľmi vážne rozhodnutia samosprávy. "Počas hektických štyroch rokov sa nám toho podarilo veľmi veľa, v meste dochádza k vážnym zmenám v oblasti výstavby a dopravy. Chcel by som poprosiť obyvateľov mesta, aby si dobre zvážili, koho budú voliť do mestského zastupiteľstva. Kľúčové je, aby sa ľudia pozerali na to, čo kandidáti ponúkajú. Aby to neboli ľudia, ktorí sú proti všetkému, ale v podstate neponúkajú riešenia," pripomenul trenčiansky primátor.

Podporu primátorskej kandidatúre Rybníčka vyjadrilo sedem stredopravých politických subjektov v meste. Rybníček to víta. "Pokiaľ sa tak rozhodne aj strana Smer-SD, bude ma to tešiť," uzavrel Rybníček s tým, že kampaň mu, podobne, ako pred štyrmi rokmi bude robiť spoločnosť Knut&Knut, predpokladané náklady nevedel zatiaľ špecifikovať.

01 - Modified: 2006-10-08 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Stupne víťazov
01 - Modified: 2023-06-03 12:40:38 - Feat.: - Title: Turecký prezident Erdogan zložil prísahu na ďalšie volebné obdobie, prvýkrát v druhom kole 02 - Modified: 2023-06-02 15:25:05 - Feat.: - Title: Minister obrany Sklenár: Dezinformácie sa sústredia na kampaň, proces volieb na Slovensku neovplyvnia 03 - Modified: 2023-06-01 05:02:34 - Feat.: - Title: O nomináciu na prezidentského kandidáta sa podľa tlače bude usilovať aj Mike Pence 04 - Modified: 2023-05-29 19:29:13 - Feat.: - Title: Zahrávame sa tu s demokraciou a autokraciou, tvrdí Radičová o spochybňovaní volieb v kampani 05 - Modified: 2023-05-29 14:41:54 - Feat.: - Title: Gréci pôjdu opäť k parlamentným voľbám na konci júna
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
03. jún 2023 23:34