StoryEditor

Radičová nekandiduje, preto podporujem Fica

15.01.2014, 16:43
Prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik vysvetľuje pre HN dôvody, prečo podporuje Fica.

V predchádzajúcej prezidentskej kampani ste podporovali Ivetu Radičovú. Prečo teraz podporujete ľavicového politika Roberta Fica?
Oslovil ma, či som ochotný ho podporiť, tak som súhlasil. Ako ma najlepšia kandidátka v roku 2008 oslovila pani Radičová a bol som ochotný to urobiť, urobil som to aj teraz. Roberta Fica poznám od roku 2000 osobne, dokonca som s ním spolupracoval, tri roky som mu robil analýzy mediálnych výstupov. Správal sa ku mne veľmi korektne, aj keď som pracoval v rámci politického marketingu aj pre jeho oponentov. Ďalší dôvodom je, že som prezidentom najväčšieho športového hnutia na Slovensku a cítim z našej oblasti, z regiónov obrovskú podporu práve pre neho.


Čítajte viac: Fico pritvrdzuje v boji o prezidenta. Títo ľudia z elity ho podporujú


Podporili by ste ho, aj keby kandidovala Iveta Radičová?
Nekandiduje, tak z toho dôvodu podporujem Roberta Fica.

Podporíte ho finančne tak, ako ste podporili Ivetu Radičovú?
Nie, nepodporím. Radičová ma o to požiadala, Fico nie. On ma požiadal, aby som ho podporil takýmto spôsobom.

Prečo?
Lebo ma o to nepožiadal.

Je vaša podpora určitou formou vďaky za Ficovu štedrú finančnú injekciu pre Národný futbalový štadión?
Samozrejme, že súvisí s tým, ale nie je to jediný dôvod.

Ako prezident bude mať menšie kompetencie než ako premiér. Čo si teda od neho sľubujete?
Ja si myslím, že prezident má veľké kompetencie. Keď sa na ne dobre pozriete a prečítate si ústavu.

Vaša podpora Ficovi ako prezidentovi vyjadruje aj nejakú náklonnosť k strane Smer?
Teraz sme tu kvôli prezidentským voľbám a ja som prišiel podporiť kandidáta Roberta Fica.

Takže oddeľujete osobu Roberta Fica a stranu Smer?
Ešte raz, teraz som prišiel podporiť Fica ako prezidenta na kandidáta.

01 - Modified: 2005-12-05 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Zajakávali sa Newton, Churchill i Marilyn Monroe
01 - Modified: 2023-03-29 18:05:58 - Feat.: - Title: Za Robertom Kaliňákom stojím nielen ja, ale aj celý Smer, tvrdí Fico. Obvinili ho z podplácania 02 - Modified: 2023-03-28 14:08:53 - Feat.: - Title: Chceme, aby bez nás nebolo možné zostaviť vládu, vyhlásil Fico. Volebný štáb Smeru povedie Robert Kaliňák 03 - Modified: 2023-03-28 17:00:00 - Feat.: - Title: KOMENTÁR: Zábavná matematika s Robertom Ficom 04 - Modified: 2023-03-27 16:00:00 - Feat.: - Title: Advokát obvinený z vraždy, či politik, ktorý nezískal lukratívne miesto s platom 28-tisíc eur (Brífing HN) 05 - Modified: 2023-03-26 14:37:13 - Feat.: - Title: Kollár upravil kurz Sme rodina. Spoluprácu s aktuálne najsilnejším Smerom už nevylučuje
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
30. marec 2023 05:12