StoryEditor

Súdy už rok nevedia nájsť Fica. Zásielku si majú preberať všetci, vyhlásil Borec

10.07.2014, 16:08
Autor:
tasr, stltasr, stl

Občania si majú preberať súdne zásielky, a to všetci bez rozdielu. Počas dnešnej parlamentnej Hodiny otázok to uviedol minister spravodlivosti Tomáš Borec (nominant Smeru-SD). Zopakoval tak svoju odpoveď spred roka, keď sa ho rovnako ako dnes Pavol Zajac (KDH) pýtal na názor ohľadom toho, že predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) si viac ako rok nepreberal pozvanie na súd s Ivetou Radičovou a vyhýbal sa pojednávaniu Okresného súdu v Pezinku vo veci žaloby za výroky o voľbe generálneho prokurátora a korupčnej kauze Osrblie.

Dnes chcel Zajac vedieť, či stále platí Borecov verejný prísľub, že premiérovi dohovorí, aby sa nevyhýbal preberaniu súdnych zásielok a predvolaní, a nedával tak negatívny príklad ostatným občanom ako sa vyhýbať a mariť súdne pojednávania. Minister však Zajaca upozornil, že žiaden verejný prísľub nedal a stále platí jeho odpoveď spred roka.

V júni 2013 Borec okolnosti tohto prípadu komentovať nechcel, keďže išlo podľa neho len o medializované informácie. "Ide o typický občiansko-právny spor medzi dvoma účastníkmi konania. Bolo by krajne nevhodné, keby som vstupoval a verejne komentoval akýkoľvek súdny spor, ktorý nebol právoplatne ukončený," upozornil pred rokom.

Denník Sme nedávno informoval, že sudkyňa Okresného súdu v Pezinku Michaela Králová hľadala premiéra Fica pred rokom a pol na jeho bývalej adrese, cez ochranku, na Úrade vlády a o pomoc prosila policajtov aj register obyvateľov. Doručiť mu chcela oznámenie a predvolanie na pojednávanie, v ktorom ho Iveta Radičová zažalovala za výroky o korupcii. "Fico na súd neprišiel a prehral. Súd mu prikázal, aby sa expremiérke ospravedlnil, ale Krajský súd v Bratislave pred niekoľkými týždňami rozsudok zrušil. Zdôvodnil to tým, že premiérovi nedoručili predvolanie. Na Úrade vlády ho totiž prevzala osoba, ktorá nemala splnomocnenie. Okresný súd tak musí rozhodnúť znovu a doručiť Ficovi predvolanie," uviedlo Sme.

Podľa denníka na splnomocnení Fico uvádza ako svoju adresu Ulicu Hany Meličkovej v Bratislave a tam mu aj sudkyňa najprv skúšala doručiť predvolanie. "Hoci bolo na menovke Fico, muž, ktorý otvoril, povedal, že premiér tam nebýva. Bol to premiérov synovec, jeho strýko v tom čase mal prenajatý luxusný apartmán v komplexe Bonaparte, kde býva dodnes," písal denník s tým, že sudkyňa sa obrátila na ochranku, ktorá jej odkázala, že jej úlohou nie je doručovať poštu. Z registra obyvateľov jej zase údajne napísali, že osoba Fico "neexistuje". Ako Sme vysvetľuje, pri chránených osobách je bežné, že ich údaje sú v registri blokované. Napokon zásielku prevzali na Úrade vlády.

01 - Modified: 2006-07-31 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Policajti mali šťastie, streľbu zastavilo čelné sklo
01 - Modified: 2023-03-29 06:55:36 - Feat.: - Title: Obžalobu Kaliňáka a Brhela dostal sudca v Banskej Bystrici. Rozhodne o ďalšom postupe 02 - Modified: 2023-03-25 23:06:48 - Feat.: - Title: Izraelský minister obrany vyzval na zastavenie kontroverznej reformy, ktorá spustila masívne protesty 03 - Modified: 2023-03-13 11:51:57 - Feat.: - Title: Minister Karas: Digitalizácia by mala priniesť väčšiu efektivitu súdnych konaní 04 - Modified: 2023-03-02 10:48:42 - Feat.: - Title: Advokát súdu Európskej únie kritizoval Poľsko za rozhodovanie o odchode sudcov do dôchodku 05 - Modified: 2023-03-01 22:15:00 - Feat.: - Title: Izraelská polícia proti demonštrantom použila zábleskové granáty. Tí odmietajú zmenu justície
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
29. marec 2023 18:55