TASR - Martin Baumann
StoryEditor

Koaličná rada sa vráti k diskusii o preplácaní testov, riešiť bude aj prípadný štátny smútok

19.07.2021, 15:17
Autor:
TASRTASR
Predseda vlády Eduard Heger na rokovaní koaličnej rady otvorí tému možného vyhlásenia štátneho smútku.

Predstavitelia štyroch vládnych strán by sa mali na pondelkovej koaličnej rade vrátiť k debate o preplácaní testov na nový koronavírus.

Takisto by mali hovoriť o priebehu mimoriadnej 35. schôdze parlamentu či o téme vyhlásenia štátneho smútku v súvislosti s úmrtím Milana Lasicu.

​Potvrdila to predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová i ďalší predsedovia koaličných klubov.

"Na dnešnej koaličnej rade by sme to mali doladiť," uviedla Zemanová v súvislosti s preplácaním testov.

Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš hovorí, že na koaličnej rade by mali debatovať aj o tejto téme, ak minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) prinesie analýzu preplácania testov.

Štátny smútok

Predseda vlády Eduard Heger (OĽANO) na rokovaní koaličnej rady otvorí tému možného vyhlásenia štátneho smútku, ako pre TASR potvrdila jeho hovorkyňa Ľubica Janíková.

SaS chce tiež na koaličnej rade hovoriť o prípadnom vyhlásení štátneho smútku. "Osobnosť, akou bol Milan Lasica, ovplyvnila celé generácie. Jeho nezabudnuteľný humor a múdrosť nám budú v tomto uponáhľanom svete chýbať. Slovensku a kultúrnej scéne dal skutočne veľa. Považujem preto za dôležité, aby sme si z úcty a vďaky uctili tohto velikána aj formou štátneho smútku," uviedol predseda SaS Richard Sulík.

"Aj o tomto bude debata na koaličnej rade," povedal predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský v súvislosti so štátnym smútkom.

Mimoriadna schôdza

Koaliční partneri majú hovoriť aj o priebehu mimoriadnej schôdze, ktorá sa má začať v piatok (23. 7.)

Podľa Pčolinského majú debatovať o tom, či sa bude rokovať v piatok v noci, prípadne v sobotu (24. 7.) alebo budú v rokovaní pokračovať v ďalšom pracovnom týždni. Šipoš hovorí, že o tom majú rozhodnúť v piatok.

"V priebehu piatka sa rozhodne, či sa bude rokovať do prerokovania všetkých bodov alebo bude pokračovať rokovanie na ďalší týždeň," povedal pre TASR Šipoš.

01 - Modified: 2022-09-19 13:42:19 - Feat.: - Title: Na koaličnej rade by sa mal riešiť aj ďalší protiinflačný balíček 02 - Modified: 2022-09-09 18:38:30 - Feat.: - Title: Komentátor kráľovskej rodiny: Karol III. bude výborným kráľom, abdikácia v prospech Williama nepripadá do úvahy 03 - Modified: 2022-07-03 11:12:52 - Feat.: - Title: Grendel: Na koaličnú radu chodí príliš veľa ľudí, majú tam byť len lídri 04 - Modified: 2022-07-02 11:59:59 - Feat.: - Title: Heger partnerom predstavil reformu koaličnej rady, chce viac pokoja 05 - Modified: 2022-06-15 11:10:21 - Feat.: - Title: HN24: Zasadá koaličná rada
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
05. február 2023 15:04