Vláda Ivety Radičovej podľa predsedu SaS Richarda Sulíka nepadla na rozdielnom postoji pravicových strán k eurovalu, ale preto, lebo vtedajší predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda sa chcel zbaviť premiérky Ivety Radičovej. "Tam išlo o to, aby sa Dzurinda zbavil Radičovej. Skúšal to pri generálnom prokurátorovi, nevyšlo. Daňový úrad Košice, nevyšlo. Keby sme cukli pri eurovale, nájde si štvrtú vec," povedal pre agentúru SITA Sulík. "Spravili sme obrovskú začiatočnícku chybu. My sme mali minútu pred hlasovaním odísť zo sály. Všetkým by bolo úplne zrejmé, že si páchajú rituálnu samovraždu. Oni, nie my," dodal líder liberálov.
Keby Dzurindovi išlo o euroval, odsúhlasí ho podľa Sulíka so Smerom. "Presne tak isto, ako si v roku 2005 odsúhlasil so Smerom Lisabonskú zmluvu. Vtedy KDH povedalo, že za ňu nebude hlasovať. Lisabonská zmluva je podľa mňa dôležitejšia ako euroval, lebo na tom funguje celá EÚ. Padla na tom vláda? Spájal to niekto s vyslovením dôvery vláde? Nikto," vysvetlil predseda SaS.
Líder liberálov si myslí, že ak vznikne znovu pravicová koalícia aj za účasti SaS, tak sa ako partneri už budú poznať. "Budú vedieť, že ak pol roka rozprávame, že za to hlasovať nebudeme, myslíme to vážne. Lebo oni tomu neverili do posledného momentu," uzavrel Sulík. Predseda SaS pripomína, že SDKÚ-DS mala pred voľbami v roku 2010 k eurovalu podobný postoj ako SaS. "Hovorili to isté, čo my. Keď otočia v zásadnej veci po voľbách, to nemôže byť naša vina," konštatoval Sulík. Samotný euroval považuje za strašné svinstvo, ktoré zaviazalo Slovensko na mnohomiliardové záruky, ktoré sú bezpodmienečné a neodvolateľné. "Ja nechápem, ako môže súdny človek s niečím takým súhlasiť. Ale oni boli všetci tak zblbnutí. Len to už dnes nie je téma. Ukázalo sa, že euroval je celý zbytočný, lebo európska centrálna banka rovno povedala, že vykúpi všetky dlhopisy, keď to nebudú schopné splatiť tie krajiny, čo je ešte väčšie svinstvo. To pokojne môže byť likvidačné pre našu spoločnú menu, nie teraz, ale o pár rokov, keď sa toho nakopí dostatok," uzavrel