Skalica mieri do play-off

28.01.2007, 23:00
V 46. kole hokejovej extraligy sa zrodilo prekvapenie na úkor druhého mužstva tabuľky Zvolena. Skalica dokázala poraziť Zvolenčanov 5:1 a po prvýkrát sa dostala na ôsme miesto tabuľky znamenajúce účasť vo vyraďovacích bojoch.

BRATISLAVA -- V 46. kole hokejovej extraligy sa zrodilo prekvapenie na úkor druhého mužstva tabuľky -- Zvolena. Skalica dokázala poraziť Zvolenčanov 5:1 a prvýkrát sa dostala na ôsme miesto tabuľky znamenajúce účasť vo vyraďovacích bojoch.
Skaličania sa nezľakli súpera zvučnejšieho mena a sebavedome vkročili do tohto súboja. Po presných zásahoch Milana Malíka a Mareka Horského vyhrávali už v ôsmej minúte zápasu 2:0. Zvolen sa prípadným víťazstvom mohol dostať na prvé miesto extraligovej tabuľky, ale túto ponúknutú možnosť nevyužil. Hokejisti Skalice dokázali v druhej tretine ešte zvýšiť svoje vedenie a dvoma gólmi v priebehu 90 sekúnd zvýšili na 4:0. Za tohto stavu si musel tréner Zvolena zobrať oddychový čas, ktorý však hosťujúcemu tímu výraznejšie nepomohol. Zvolenčania sa presadili až v úvode tretej tretiny, keď využili výhodu presilovej hry piatich proti trom. Hosťujúci hráči nedokázali uniesť nepriaznivý vývoj zápasu a pomocou provokatívnych šarvátok a menších bitiek sa snažili o vyvedenie súpera z miery. Štyri minúty pred záverom stretnutia strelil Peter Kocák svoj druhý gól v stretnutí a upravil na konečných 5:1. V závere stretnutia sa odohral nepochopiteľný skrat hráča Zvolena Jána Cibulu, ktorý bezdôvodne sekol súperovho hráča do chrbta tak silno, až na ňom zlomil hokejku. Za svoje konanie si vyslúžil trest do konca zápasu. vtr