StoryEditor

Poprad chystá novú leteckú linku. Spojí sa s Moskvou

22.07.2015, 10:36
Autor:
SITASITA
Letecké spojenie by mohli využiť cestujúci už počas nasledujúcej zimnej sezóny.

Cestujúci z popradského letiska by sa už v nasledujúcej zimnej sezóne mohli dostať letecky aj do Moskvy a Petrohradu. Zahraničná zástupkyňa Slovenskej agentúry pre cestovný ruch (SACR) v Moskve a zástupcovia leteckej spoločnosti airBaltic v Moskve na túto tému hovorili počas pracovného stretnutia s predstaviteľmi ruských turoperátorov ešte v polovici júla.

Práve spomínaná lotyšská letecká spoločnosť prevádzkuje v zimnej sezóne spojenie medzi Popradom a Rigou, na ktoré by sa v budúcnosti mali napojiť lety z Rigy do Moskvy/Petrohradu. O rokovaniach informovala Ľubica Alušicová, zahraničná zástupkyňa SACR v Ruskej federácii.

"Cieľom stretnutia bolo informovať ruských turoperátorov o možnostiach pravidelnej leteckej dopravy z Moskvy do Popradu cez Rigu linkami airBaltic v zimnej sezóne 2015/2016,“ uviedla Alušicová.

Narastie počet cestujúcich

Podľa jej slov niektorí ruskí turoperátori využívali linku Moskva/Petrohrad – Riga – Poprad už v minulej zimnej sezóne, väčšiemu počtu cestujúcich však bránilo hlavne nie veľmi dobré napojenie lietadla z Popradu do Rigy na lietadlá z Rigy do Moskvy/Petrohradu.

Predstaviteľka airBaltic preto prerokovala s centrálou v Rige možnosť časového posunutia letov tak, aby sa mohli cestujúci počas jedného dňa dostať z Popradu do Moskvy či Petrohradu.

Podľa Alušicovej by sa pre lety z Moskvy do Rigy a z Rigy do Popradu mali využívať lietadlá s kapacitou 149 miest, v prípade potreby je spoločnosť airBaltic pripravená posilniť lety do Popradu. Letecké spojenie Moskva - Riga - Poprad - Riga - Moskva by malo fungovať v dňoch od 19. decembra 2015 do 12. marca 2016, vždy v sobotu.

Cestujúci z Popradu by sa do Moskvy mohli dostať za necelé štyri hodiny, rovnako by to bolo aj v prípade sobotných letov do Petrohradu. Spojenie Petrohrad - Riga - Poprad - Riga - Petrohrad by malo byť v prevádzke od 26. decembra 2015 do 12. marca 2016. Pre lety Petrohrad - Riga sa budú využívať lietadlá s kapacitou 76 miest.

Čakanie na odpoveď

Zahraničná zástupkyňa SACR v Ruskej federácii uviedla, že v súčasnosti sa čaká na odpoveď o možnosti pravidelného letu z bieloruského Minska cez Rigu do Popradu od predstaviteľky airBaltic v Minsku. "Tu je situácia zložitejšia, pretože linka Minsk - Riga nelieta v sobotu, v sobotu lieta do Rigy bieloruský národný letecký prepravca Belavia. Pokiaľ sa nepodarí presunúť pravidelnú linku airBaltic z Minska do Rigy z nedele na sobotu, existuje možnosť vlakovej, respektíve autobusovej dopravy z Minska alebo iných bieloruských miest do Rigy,“ uviedla Alušicová.

Lotyšská spoločnosť airBaltic aktuálne rokuje s ruskými turoperátormi o rozmere turoperátorskej tarify a skupinových taríf. Pripravené by mali byť turistické balíky na linky Moskva/Petrohrad - Riga - Poprad. „V cene turoperátorskej tarify za letenku bude zaradená ručná batožina na jedno miesto do 8 kg, batožina do batožinového priestoru lietadla do 20 kg plus 1 komplet lyžiarskej výstroje,“ dodala Alušicová.

V súčasnosti je na letisku Poprad - Tatry štyrikrát týždenne prevádzkovaná linka Poprad - Londýn. V lete pribudli aj letné charterové lety do Turecka a Bulharska a v zime pribudne aj utorková linka Riga - Varšava - Poprad a sobotňajšia linka Riga - Poprad - Riga.

01 - Modified: 2007-07-30 08:00:00 - Feat.: 0 - Title: Káva a cvičenie chránia pred vznikom rakoviny kože
01 - Modified: 2023-01-23 09:44:53 - Feat.: - Title: Popradskú nemocnicu zaradili do II. úrovne, vedenie ju chce posunúť vyššie 02 - Modified: 2023-01-18 08:14:24 - Feat.: - Title: Po hustom snežení sú cesty v popradskom regióne zjazdné, cestári odporúčajú spomaliť 03 - Modified: 2023-01-16 14:06:21 - Feat.: - Title: Základné imanie Letiska Poprad-Tatry štát zvýši o 1,2 milióna eur 04 - Modified: 2023-01-16 11:37:28 - Feat.: - Title: GALÉRIA Nabitá zbraň v kurčati aj vrhací nôž v laptope. Najväčšie kuriozity, ktoré odhalili letiskové kontroly v roku 2022 05 - Modified: 2023-01-16 08:16:57 - Feat.: - Title: Na diaľnici D1 z Popradu do Štrby je blokovaný jeden jazdný pruh
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
28. január 2023 07:50