Nie je s ním spokojný. Aj keď si šéf OĽaNO Igor Matovič (vľavo) Vladimíra Lengvarského vybral za ministra, teraz ho kritizuje,TASR
StoryEditor

Matovič tvrdil, že termín na Sputnik nedostal. Nie je to pravda, dal som si to preveriť, hovorí Lengvarský

23.07.2021, 00:00
Minister financií Igor Matovič v stredu krátko popoludní kritizoval to, že ešte nedostal termín na očkovanie vakcínou Sputnik.

Doslova som sa tešil, že budem môcť ísť príkladom a zaočkujem sa medzi prvými,“ napísal Igor Matovič ešte ako premiér koncom minulého roka.

Vakcinácia na Slovensku sa v tom čase len pomaly rozbiehala a pred objektívmi sa striedali známe osobnosti a politici, ktorí tak chceli dokázať, že ide o bezpečný krok. V tom čase však Matovič prekonal Covid-19 a očkovanie pre také osoby nebolo odporúčané najbližších 90 dní.

Ani po uplynutí tejto lehoty sa však expremiér do vakcinačného centra neponáhľal. Vláda sa vtedy zmietala v kríze, kauza Sputnik V bola na pretrase prakticky denne a expremiér mesiace čelil otázkam, kedy a akou látkou sa dá zaočkovať.

Odpoveď? Vyhýbavá. Raz to bol argument, že má čas 180 dní od prekonania, neskôr povedal, že čaká, kedy sa budú môcť očkovať aj deti, aby tak...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
23. jún 2022 16:24