StoryEditor

Opozícia má dosť podpisov, Čislák sa bude zodpovedať parlamentu

02.04.2015, 10:24
Autor:
TASRTASR

Minister zdravotníctva Viliam Čislák bude zhruba do dvoch týždňov čeliť na pôde Národnej rady SR pokusu o vyslovenie nedôvery. Opozičným stranám NOVA, SaS a OĽaNO sa podľa predsedu OĽaNO Igora Matoviča už podarilo vyzbierať dostatok podpisov poslancov potrebných na iniciovanie mimoriadneho rokovania pléna.

Podpisy chcú odovzdať v týždni po Veľkej noci, následne bude musieť šéf parlamentu Peter Pellegrini zvolať plénum do siedmich dní.

Opozícia je presvedčená, že Čislák bol v skutočnosti za ministra nominovaný, aby zakryl kauzu nákupu CT prístroja piešťanskou nemocnicou, pre ktorý vo funkcii skončila v novembri jeho predchodkyňa Zuzana Zvolenská.

"Minister prisľúbil, že vymení správne rady nemocníc pod gesciou ministerstva zdravotníctva tak, aby tam mali svoje nominácie samosprávy či tretí sektor. Minister ale verejnosť oklamal a od 1. marca vymenoval do správnej rady piešťanskej nemocnice opäť svojich a tých istých nominantov, akých tam menoval v decembri 2014. Odignoroval návrhy mesta Piešťany a VÚC a nominoval tam svojich ľudí," povedal líder NOVA Daniel Lipšic.

Matovič je presvedčený, že Čislákovi nezáleží na stave zdravotníctva a na pozícii je len na to, aby zahladil stopy po zlodejinách v zdravotníctve. "Každý jeden ďalší deň vo funkcii prinesie zbytočnú škodu pre zdravotníctvo," podotkol.

Podpredseda SaS Ľubomír Galko označil Čislákovo pôsobenie za čiernu škvrnu uplynulých mesiacov. "Možno tí najväčší pesimisti predpokladali, že sa nič svetoborného touto výmenou neudeje. Ale veľmi málo ľudí predpokladalo, že sa zaradí spätný chod. Zdá sa, že zo straníckej centrály Smeru-SD prišiel smerom k Čislákovi pokyn postarať sa o svojich ľudí," uzavrel.

Za Čisláka sa nedávno postavil premiér Robert Fico. Na margo ministrovho výroku, ktorý označil kauzu CT v Piešťanoch za pseudokauzu a odstúpenie Zuzany Zvolenskej z postu ministerky za zbytočné, predseda vlády povedal, že on rozhodnutia Zuzany Zvolenskej, Renáty Zmajkovičovej a Pavla Pašku privítal a považuje ich za správne.

Na druhej strane Fico priznal, že Čislák je pod obrovským tlakom práve zo strany premiéra. "Ukáže sa, či ho zvládne, alebo nie. On chudák sa dostal k veľkému problému, vytvára sa obrovský tlak okolo zdravotníctva. Na jednej strane ho chcem chrániť, na druhej strane naňho musím vytvárať obrovský tlak. Zatiaľ si plní úlohy tak, ako to od neho očakávam, uvidíme, ako bude pokračovať," povedal.

 

 

 

 

01 - Modified: 2007-04-30 08:45:58 - Feat.: 0 - Title: Klientov vyplatia najskôr o rok
01 - Modified: 2023-09-25 06:40:43 - Feat.: - Title: Bývalý bolívijský prezident sa chce opäť stať hlavou štátu. Tvrdí, že vláda ho chce zlikvidovať 02 - Modified: 2023-09-22 15:14:26 - Feat.: - Title: Poľský opozičný politik bol napadnutý, vyzval šéfa vládnúcej strany, nech prestane šíriť nenávisť 03 - Modified: 2023-09-22 06:47:36 - Feat.: - Title: Južná Kórea otvorila cestu k zatknutiu lídra opozície. Mal byť zapletený do miliónových prevodov do KĽDR 04 - Modified: 2023-09-20 05:52:14 - Feat.: - Title: Polícia v Poľsku zadržala opozičnú poslankyňu, ktorá narušila premiérov prejav 05 - Modified: 2023-09-19 13:36:13 - Feat.: - Title: Schôdza k migrácii nie je populistickým ťahom opozície, tvrdí Saková. Otvoriť sa ju nepodarilo
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
04. október 2023 13:21